Me mjet të mprehtë plagoset 18-të vjeçari nga Tetova te parku i “Gruas”

Must Read

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit...

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet...
- Advertisement -

Mbrëmë rreth orës 23 me mjetë të mprehtë është plagosur një 18 vjeçar nga Tetova, pas një zënke verbale me dy persona të tjerë, informojnë nga Sektori për Punë të Brendshme – Tetovë.

“Më 04.08.2020 rreth orës 23.00, në SPB-Tetovë është raportuar te parku i ,,Gruas“ që gjendet në rrugën “Boris Kidriç” në Tetovë, ka ndodhur një zënkë verbale e cila u shndërrua në sulm fizik në mes personave M.S. (18) nga Tetova në njërën anë dhe në anën tjetër personat R.Z. dhe K.V. me ç’rast R.Z. me anë të një mjeti të mprehtë i ka shkaktuar disa plagë shpërthimi në trup 18-vjeçarit M.S.

- Advertisement -

Personi i lënduar M.S. është transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës, për ti ofruar ndihmë mjekësore.

Pjestarët e policisë nga SPB-Tetovë, menjëherë e kanë privuar nga liria personin R.Z. dhe i njëjti me urdhër të Prokurorit publik është mbajt në Stacionin Policor në Tetovë për procedura të mëtejshme, ku edhe punohet në zbardhjen dhe dokumentimin e
plotë të rastit”, kumtojnë nga SPB-Tetovë.

- Advertisement -

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit erdhi pasi që disa ditë...

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën 25 persona, bënë të ditur...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet pas shpërthimit shkatërrues në gusht...

630 gjoba për mosmbajtjen e maskës gjatë 24 orëve të fundit

Në territorin e vendit tonë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 630 gjoba për mosmbajtjen e maskës, informojnë nga MPB.

Besimi – Sahakyan: Sistemi më i mirë për financat publike, më pak ekonomi informale dhe decentralizim fiskal

Fokusi i bashkëpunimit të Ministrisë së Financave me Programin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në periudhën e ardhshme do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -