Kroaci, HDZ fiton bindshëm, Plenkoviç: Nesër në ora 9 fillojmë të punojmë për Kroacinë

Must Read

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar...

Bjellorusi, arrestohen mbi 360 protestues

 Më shumë se 360 ​​persona u arrestuan në Bjellorusi gjatë protestave për inaugurimin e presidentit Aleksander Lukashenko,...

Hekurudha nga Kërçova deri në Shqipëri, Qeveria dha dritë jeshile, por duhen €426 milion euro për fazën e parë

https://youtu.be/F5815GZK6t0 426 milion euro do të nevojiten për fazën e parë për...
- Advertisement -

KSHZ-ja shpalli rezultatet e para jozyrtare për zgjedhjet parlamentare në Kroaci. HDZ e udhëhequr nga Andrej Plenkoviç ka fituar 68 ulëse në Kuvend, e ndjekur nga koalicioni “Restart” me 43 ulëse dhe Lëvizja atdhetare ka fituar 15 deputetë.

Nga selia e HDZ-së ku të pranishëm ishin shumë simpatizantë, Plenkoviç falemnderojë të gjithë qytetarët dhe partnerët duke theksuar se ky mandat i fituar e detyron edhe më shumë të punojë.

- Advertisement -

“Kjo fitore nuk është vetëm e shkëlqyeshme, por edhe e detyrueshme, sepse kemi pasur një mandat të vështirë dhe me shumë pasiguri. Për këtë kjo kërkon punë, ide dhe përvojë. Ne arritëm të gjitha këto t’i mbledhim në programin tonë. Kjo fitore është një detyrim i madh për ne”, tha Andrej Plenkoviç, pas shpalljes së rezultateve./TV21

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar 32.209.019 persona. Prej tyre vdiqën...

Bjellorusi, arrestohen mbi 360 protestues

 Më shumë se 360 ​​persona u arrestuan në Bjellorusi gjatë protestave për inaugurimin e presidentit Aleksander Lukashenko, të cilat u zhvilluan pa...

Hekurudha nga Kërçova deri në Shqipëri, Qeveria dha dritë jeshile, por duhen €426 milion euro për fazën e parë

https://youtu.be/F5815GZK6t0 426 milion euro do të nevojiten për fazën e parë për ndërtimin e hekurudhës nga Kërçova...

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na ndihmojnë në rrugën tonë drejt...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të Paligjshëm të Drogës-SPB - Shkup,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -