Array

Koncert nga Shqiptarët e Turqisë në Kumanovë

Must Read

Gashi: Arrestimet nuk i ka kryer policia e EULEX-it

Avokati Tomë Gashi sonte tha se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet...

​Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

Ndeshja e javës së kaluar mes West Bromwich Albion dhe Chelseat u mbyll me rezultat të barabartë...

Borrell: Jepni informacion të saktë dhe në kohë për qytetarët e Ballkanit Perëndimor

Shefi i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell sot u bëri thirrje mediave dhe shoqërisë civile në Ballkanin Perëndimor...
- Advertisement -

Sonte (e mërkurë) në pallatin e kulturës në Kumanovë me fillim prej ora 20:00 do të mbahet koncerti i parë i organizuar nga Ansambli “Bajram Shabani” nga Kumanova dhe Ansambli “NAKEM” nga Bursa Turqi.
Në këtë koncert të dy ansamblet para publikut kumanovar do të prezentohen me këng e valle tradicionale shqiptare dhe turke, ku organizatorët premtojnë një program të pasur artistik.
Vlen të theksohet që ansambli “Nakem” nga Bursa është ansambli më i njohur në Bursa, ku anëtarët e së cilës janë me prejardhje shqiptare nga treva e Kumanovës dhe Shkupit, të shpërngulur shumë kohë më parë në Turqi, andaj t’i nderojmë me pjesëmarrjen tonë.

- Advertisement -

Gashi: Arrestimet nuk i ka kryer policia e EULEX-it

Avokati Tomë Gashi sonte tha se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet e kryetarit dhe nënkryetarit të...

​Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

Ndeshja e javës së kaluar mes West Bromwich Albion dhe Chelseat u mbyll me rezultat të barabartë 3:3.

Borrell: Jepni informacion të saktë dhe në kohë për qytetarët e Ballkanit Perëndimor

Shefi i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell sot u bëri thirrje mediave dhe shoqërisë civile në Ballkanin Perëndimor që të përfshihen në luftën...

Mickoski: Nuk ka reforma me Kacarskën si gjykatëse kushtetuese

Kryetari i opozitares VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, në profilin e tij në Facebook shkruan se nuk ka reforma me gjykatësen Dobrilla Kacarska si...

Gasperini: Vetëm Juventusi dhe Interi mund të diskutojnë për titullin kampion

Trajneri i Atalantës, Gian Piero Gasperini ka deklaruar me bindje të plotë se për titullin kampion të edicionit 2020/21 mund të flasin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -