Koncert nga Shqiptarët e Turqisë në Kumanovë

МË SHUMË

Detaje të reja lidhur me “kokainën” që u zbulua në Kushapek të Sarajit

Aksioni anti-kokainë në fshatin Kushapek të Komunës së Sarajit është pjesë e aksionit...

“Monstra” u zhvillua mes tensionesh, dëshmon Todorovski: Nuk kisha njohuri se do të ndodhte vrasja

Në situatë të tensionuar u zhvillua seanca gjyësore për rastin “Monstra”. Për vrasjen e pesëfishtë, dëshmoi ish-drejtori...
- Reklama -

Sonte (e mërkurë) në pallatin e kulturës në Kumanovë me fillim prej ora 20:00 do të mbahet koncerti i parë i organizuar nga Ansambli “Bajram Shabani” nga Kumanova dhe Ansambli “NAKEM” nga Bursa Turqi.
Në këtë koncert të dy ansamblet para publikut kumanovar do të prezentohen me këng e valle tradicionale shqiptare dhe turke, ku organizatorët premtojnë një program të pasur artistik.
Vlen të theksohet që ansambli “Nakem” nga Bursa është ansambli më i njohur në Bursa, ku anëtarët e së cilës janë me prejardhje shqiptare nga treva e Kumanovës dhe Shkupit, të shpërngulur shumë kohë më parë në Turqi, andaj t’i nderojmë me pjesëmarrjen tonë.

- Advertisement -

Lajmet më të reja

Detaje të reja lidhur me “kokainën” që u zbulua në Kushapek të Sarajit

Aksioni anti-kokainë në fshatin Kushapek të Komunës së Sarajit është pjesë e aksionit...

Partnerët e koalicionit në “luftë” , Kostadinovi përmend rastin “Pacienti” me Bujar Osmanin

Pas sjelljes së Ligjit për Prokurorinë Publike, LSDM-ja ne disa raste lëshoi akuza në...

“Monstra” u zhvillua mes tensionesh, dëshmon Todorovski: Nuk kisha njohuri se do të ndodhte vrasja

Në situatë të tensionuar u zhvillua seanca gjyësore për rastin “Monstra”. Për vrasjen e pesëfishtë, dëshmoi ish-drejtori për siguri publike në MPB,...

Ali Ahmeti të premten dëshmon për rastin “Monstra”, Osmani ende nuk e ka konfirmuar

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe prokurori, Xhelal Bajrami do të dëshmojnë në seancën e rradhës të rastit “Monstra”,...

Aksioni në Krushopek, reagon ministri Çulev

TV21 çaste më parë ekskluzivisht njoftoi se Ministria e Punëve të Brendshme ka filluar një aksion për sekuestrim të kokainës.
- Reklama -
- Reklama -