KB: Në Sudan për shkak të përmbytjeve rrezikohen dhjetëra mijë persona

Must Read

5 viktima, 183 raste të reja me Covid-19 dhe 102 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1769 testime të realizuara 183 persona...

Gir: Dinamika e realizimit të reformave duhet të rritet, Grubi: Qeveria e përkushtuar në zbatimin e reformave për integrimin në BE

Zëvendëskryeministri dhe Ministri për Sistem Politik Artan Grubi sot ka takuar shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian...

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga...
- Advertisement -

Shiu i rrëmbyeshëm sezonal shkatërroi shtëpi dhe infrastrukturë në të gjithë Sudanin dhe goditi më shumë se 50.000 persona, kumtuan sot Kombet e Bashkuara.

Zyra e OKB-së për Koordinim të Çështjeve Humanitare në Sudan bëri të ditur se mbrëmë vonë  përmbytjet kanë përfshirë 14 nga 18 provinca të Sudanit ditëve të fundit.

- Advertisement -

Shtetet Darfuri Verior, Nili i Bardhë, Senari dhe Kasalla janë të fundit që lajmërojnë mot të keq dhe përmbytje, thuhet në raport.

Shërbimi meteorologjik në Sudan paralajmëroi se presin reshje të rrëmbyeshme gjatë gushtit dhe shtatorit në disa pjesë të vendit.

- Advertisement -

Vitin e kaluar, në përmbytjet në 16 provincat sudaneze në korrik dhe gusht kanë humbur jetën 78 persona.

- Advertisement -

5 viktima, 183 raste të reja me Covid-19 dhe 102 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1769 testime të realizuara 183 persona kanë rezulutuar pozitivë me Covid-19....

Gir: Dinamika e realizimit të reformave duhet të rritet, Grubi: Qeveria e përkushtuar në zbatimin e reformave për integrimin në BE

Zëvendëskryeministri dhe Ministri për Sistem Politik Artan Grubi sot ka takuar shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid...

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga drejtoria e kullës dhe policia,...

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Zv/kryeministrin për luftën...

Ambasadorja Bërns takon Shahpaskën

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot mbajti takim me ambasadoren e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së Veriut Kejt...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -