Kasami kërkon zgjedhje, qytetarët duhet të jenë të përfaqësuar

Must Read

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e...

Kryetari i Lëvizjes Besa ka kërkuar që sa më shpejtë të jetë e munduar të  caktohet data e zgjedhjeve, me qëllim që shteti të funksionojë në mënyrë më të mirë të mundshme, pasi që sipas tij periudhën që shteti e ka kaluar kohën e pandemisë me Covid 19.

“Jemi në një situatë kur shteti dhe të gjithë qytetarët ballafaqohemi me  një pandemi në përmasa globale  por në të njëjtën kohë jemi në një periudhë ku është ndërprerë procesi zgjedhorë  dhe në duhet të  kemi zgjidhje edhe për këtë situatë  që qytetarët të jenë të përfaqësuar   në  institucionet e shteti  në konkretisht në parlament . Ne vlerësojmë  se tani më jemi në një fazë tjetër kritike  që nënkupton  që sa më shpjet të jetë e mundur  që të vazhdojnë afatet zgjedhore  dhe të kemi zgjedhje sa më shpejtë  sigurisht  në kuadrin zgjedhor dhe kushtetues”, deklaroi Kasami.

Sipas Kasamit kjo situatë në bazë të  Organizatës Botërore për Shëndetësi do të zgjasë më shumë, ndërsa edhe qytetarët, por edhe institucionet shëndetësore janë të njohutuar me këtë virus. Këto komente Kasami i bëri në takimin koordinues që e ka pasur në selinë e kësaj partie me deputetët e koalicionit.

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë – theksoi...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e  kanalizimit atmosferik dhe atij fekal,...

Sjellja e ligjeve me procedurë të shkurtuar! Xhaferi: Janë në dëm të Kuvendit, por në dobi të shtetit

https://youtu.be/b0-YoBIZbvg Për sjelljen e ligjeve me procedurë të shkurtuar, që ishin pjesë e procesit reformues, zgjdhëm që...

Nga çfarë ndërroi jetë Amdi Bajram? Familja e tij: Vdiq nga sulmi në tru e jo nga korona virusi

https://youtu.be/T4ErpV03hAQ Kolonë makinash sot e përcollën për në banesën e fundit deputetin Amdi Bajramin.

More Articles Like This