Shkup, javën e kaluar janë sanksionuar 215 automjete të parkuara në mënyrë të paligjshme

Must Read

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel...
- Advertisement -

Gjatë javës së kaluar janë mënjanuar gjithsej  215 automjete  nga sipërfaqet publike në Shkup.

Nga numri i tërësishëm i automjeteve të parkuara në mënyrë të paligjshme dhe të mënjanuara, 28 automjete  janë larguar nga vendparkimet zonale,  ndërsa 187 të tjerat  me urdhër të policisë së komunikacionit në bazë të shkeljeve të bëra: parkim në rrugë,  shteg  të biçikletave, vendkalim të këmbësorëve, trotuar, sipërfaqe të gjelbër,  në kundërshtim me shenjat e komunikacionit, si dhe me thirrje të personit të tretë.

- Advertisement -

Kontrollet në vendparkimet  zonale në periudhën e njëjtë sanksionuan gjithsej 343 automjete,  të parkuara në mënyrë të padrejtë,  gjegjësisht  shërbim të papaguar të parkingut. Prej tyre 28 automjete janë mënjanuar me shërbimin e karrotrecit për shkak të  tejkalimit të kohës së lejuar  në vendparkim.

Qyteti i Shkupit dhe ndërmarrja publike “Parkingu u Qytetit” apelojnë te qytetarët ta ruajnë gjelbërimin dhe sipërfaqet tjera publike, ndërsa automjetet e tyre t’i parkojnë në vendparkimet e shënuara./MIA

- Advertisement -

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...

Micotakis: Dilema është vetëmbrojtje ose karantinë

Dilemën vetëmbrojte ose karantinë e shtroi kryeministri grek Kirjakos Micotakis në fjalimin e tij të ri televiziv për qytetarët mbi situatën e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -