Ish-këshilltari i Trumpit, Steve Bannon lirohet me kusht

Must Read

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës....

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e...

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore më shpesh në pjesët...
- Advertisement -

Gjatë seancës së parë para gjykatësit në Menhetën, ish këshilltari i presidentit amerikan Donald Tramp, Stiv Benon, u prononcua i pafajshëm dhe u lirua me kaucion, në të cilin janë përfshirë bono prej pesë milionë dollarë, që do të sigurohen në vlerë prej 1,75 milionë dollarë para të gatshme apo pronë e paluajtshme.

Në suaza të lirimit me kusht të Benonit i është ndaluar të udhëtojë me aeroplanë privatë, jahte apo anije pa leje nga gjykata, transmeton Si-En-En-i.

- Advertisement -

Në seancën, e cila ishte zbatuar përmes video-lidhjes, Benoni ka mbajtur maskë, që e hoqi nga fytyra kur u largua nga gjykata që t’i përshëndesë mbështetësit e tij dhe grupin e gazetarëve.

“E gjithë kjo është që të ndalohen njerëzit të cilët duan që muri të ndërtohet”, tha Benoni.

- Advertisement -

Benoni dhe tre persona të tjerë në mëngjesin e ditës së djeshme u arrestuan për përvetësim të pretenduar të parave në fushën për mbledhjen e mjeteve financiare për ndërtimin e murit midis SHBA-së dhe Meksikës.

Në kumtesën e Ministrisë së Drejtësisë thuhet se është ngritur akuzë kundër Benonit dhe tre të dyshuarve të tjerë për rolin e tyre për mashtrim të qindra mijëra donatorëve lidhur me fushatën “Ne e ndërtojmë murin”, me vlerë prej 25 milionë dollarë amerikanë.

- Advertisement -

Sipas akuzës, Benoni ka premtuar se 100 për qind e tatimeve do të përdoren për projektin për ndërtimin e murit, por të akuzuarit së bashku kanë përdorë qindra mijë dollarë në mënyrë që nuk ka qenë në pajtim me atë që organizata ua prezantoi donatorëve. 

- Advertisement -

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e Shëndetësisë dhe të Mjedisit Jetësor...

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore më shpesh në pjesët veriore dhe pasdite. Paradite veçanërisht...

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -