Institucionet heshtin karshi protestave, Xhaferi: Është e çuditshme se si u rrit rryma pas zgjedhjeve

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Të enjten përfundon ultimatumi që këshilli organizativ i protestave kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike ua kanë caktuar  institucioneve. Njëri nga organizatorët e protestës në Tetovë, Arianit Xhaferi thotë se Komisioni Rregullator për Energjetikë, Qeveria dhe Kuvendi heshtin ndaj kërkesave të tyre, por thotë se nuk do të tërhiqen. Heshtja e tyre, thotë se po i detyron ata të bëhen më të zëshëm. Në këtë drejtim, ai shpreh shqetësimin se protestimi paqësor mund të humb kuptimin dhe protestuesit të radikalizojnë veprimet e tyre në të ardhmen.


“Në protestën e parë u thamë se do të kenë afat 10 ditë pune dhe kjo skadon të enjten e kësaj jave dhe nga e premtja do të ketë përsëri reagime dhe do të mbahen në të gjitha qytetet që janë mbajtur javën e kaluar. Në Kumanovë, në Shkup, në Tetovë, në Gostivar, në Strugë dhe Kërçovë. Vazhdimisht bëjmë thirrje që të na bashkëngjiten edhe qytetet tjera, sepse problemi nuk është lokal, por nacional”, u shpreh në emisionin “10Minuta” në TV21, Arianit Xhaferi.

Xhaferi: “Në protestën e parë u thamë se do të kenë afat 10 ditë pune dhe kjo skadon të enjten e kësaj jave dhe nga e premtja do të ketë përsëri reagime dhe do të mbahen në të gjitha qytetet që janë mbajtur javën e kaluar

Xhaferi: “Në protestën e parë u thamë se do të kenë afat 10 ditë pune dhe kjo skadon të enjten e kësaj jave dhe nga e premtja do të ketë përsëri reagime dhe do të mbahen në të gjitha qytetet që janë mbajtur javën e kaluar"

Gepostet von TV21 am Montag, 17. August 2020
- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -