Iniciativa për thirrjen e seancës do të dorëzohet sot ose nesër në Kuvend, tha Kostadinov

Must Read

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak...
- Advertisement -

Deputetët e LSDM-së dhe koalicioni i saj janë duke mbledhur nënshkrime për thirrje të seancës urgjente të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut. Iniciativa, siç deklaroi zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov do të dorëzohet sot ose nesër në Kuvend.

“Me këtë, gjatë kësaj dite ose nesër, iniciativa do të dorëzohet në Kuvend”, tha Kostadinov.

Kostadinov deklaroi se nënshkrimet mblidhen me qëllim që Kuvendi të thirr seancë plenare për të vërtetuar vendimet për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme për 30 ditë.

“Është e vërtetë që grupi parlamentar i LSDM-së mbledhim nënshkrime për thirrje të seancës së Kuvendit. Bëhet fjalë për iniciativë e cila do të dorëzohet deri te kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi. Qëndrimi i grupit tonë është se Kuvendi në një situatë të tillë duhet të vihet në funksion dhe për këtë jemi në përputhje me Kushtetutën”, tha Kostadinov, njofton TV21.

Ai sqaroi  se nevoja për të thirr seancën lidhet me kohëzgjatjen e gjendjes së shkaktuar nga virusi korona dhe vendimet e presidentit të shtetit, Stevo Pendarovski.

  • Tags
  • 1
- Advertisement -

Latest News

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...

“Nëse shkëputet lidhja, bie nga provimi”, studentët ankohen për provimet online

https://www.youtube.com/watch?v=dWgw6toP8dg&feature=youtu.be Nga shtëpia me kompjuterë dhe laptopë personal, kështu do t’i realizojnë provimet studentët e Universitetit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -