Infektohet drejtoresha e Spitalit të Kumanovës Zaharieva: Stresi kronik dhe lodhja e bënë të veten

Must Read

Djegia e veturave të EVN-së, ndalohet Krenar Osmani. Thotë se u arrestua për shkak të statusit në Facebook

https://youtu.be/8LAUs52hVnc Pas djegies së  dy veturave të EVN Maqedoni në qytetin e...

Kostovski: Skenari ishte i pëgatitur, ata që e dinin se do të mbyllet banka, i tërhoqën paratë

Aksionari më i madh në “Banka Eurostandard”, Trifun Kostovski, në konferencën e sotme për media tha se...

Hungaria, Rumania dhe Bullgaria kanë regjistruar rënie më të madhe ekonomike në nivel tremujor

Hungaria, Rumania dhe Bullgaria kanë regjistruar rënime më të madhe ekonomike në nivel tremujor, të paparë me...

Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës, Snezhana Zaharieva është pozitive në koronavrius. Lajmin se testi i saj ka dalë pozitiv, e publikoi vetë ajo përmes Fejsbukut. Siç thotë, arsyeja për rezultatin pozitiv janë stresi kronik dhe lodhja.

- Advertisement -

-Rezultat pozitiv nga testi i SARS-Kov2. Pa maskë duke qëndruar vetëm në shtëpi, 5 muaj punë-shtëpi, por imuniteti u dobësua. Stresi kronik dhe lodhja e bënë të vetën. Kujdesuni për veten! Testin e bëra dje pasdite dhe një falënderim deri te ASHAM për rezultatin e shpejtë,-tha Snezhana Zaharieva, drejtoreshë e Spitalit të Kumanovës.

Drejtori i Qendrës për Shëndet Publik në Kumanovë, Arif Latifi, para disa ditësh në një deklaratë për TV21, tha se çdo ditë po analizohen pacientët pozitivë, anketohen dhe po shqyrtojnë – cili mund të jetë burimi i infeksionit.

- Advertisement -

-Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës dy herë ka qenë në vetëizolim, njëherë në fillim të krizës kur është kthyer nga një udhëtim privat, kurse herën tjetër kur një anëtar i familjes së saj mori pjesë në një mbledhje partiake, pas çka ishte konstatuar se drejtoresha e DAP-it, Sanja Lukarevska është pozitive ndaj virusit. Rezultatet e saj atëherë ishin negative,- deklaroi Arif Latifi, drejtor i Qendrës për Shëndet Publik, Kumanovë.

- Advertisement -

Në Spitalin e Kumanovës që nga fillimi i krizës janë infektuar mbi 100 të punësuar, kurse shumë të tjerë ishin në izolim.

Ndryshe, në 24 orët e fundit janë bërë 1454 teste, kurse janë regjistruar 165 raste të reja të Kovid-19. Kanë ndërruar jetë 7 pacientë edhe atë: dy nga Shkupi, dy nga Kumanova, një nga Struga, një nga Koçani dhe një nga Negotina. Numri i të shëruarve arrin deri në 2.876.

- Advertisement -

Latest News

Kostovski: Skenari ishte i pëgatitur, ata që e dinin se do të mbyllet banka, i tërhoqën paratë

Aksionari më i madh në “Banka Eurostandard”, Trifun Kostovski, në konferencën e sotme për media tha se skenari ishte i përgatitur, ndërsa...

Hungaria, Rumania dhe Bullgaria kanë regjistruar rënie më të madhe ekonomike në nivel tremujor

Hungaria, Rumania dhe Bullgaria kanë regjistruar rënime më të madhe ekonomike në nivel tremujor, të paparë me dekada, për shkak të pandemisë...

Protesta kundër shtrenjtimit të rrymës, kumanovarët i quajnë “hajna” kompanitë energjetike

Nëpër disa qytete sot do të protestohet kundër vendimit Komisioni  rregullator për energjetik, për rritjen e çmimit të energjisë elektrike për 7.4%....

Shqipëria dëboi një spiun iranian i cili si refugjat ishte strehuar në kampin e muxhahedinëve

Një pjesëtar i shërbimit sekret iranian, i cili ishte infiltruar në kampin e muxhahedinëve në Manëz afër Durrësit, është dëbuar nga Shqipëria...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com