Hyrja e xhandarmërisë serbe në Kosovë, reagon kryeministri Hoti

Must Read

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e...

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër...

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu...
- Advertisement -

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas hyrjes së xhandarmërisë serbe në Karaçevë, gjë që u kap nga kamerat e sigurisë.

Hoti me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook deklaroi se për këtë rast janë angazhuar të gjitha organet përkatëse për të vlerësuar rastin.

- Advertisement -

“Shpejt do të kem një raport të detajizuar. Qytetarët tanë në atë pjesë nuk do të jenë pa mbrojtje të institucioneve.”, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti.

Ai ka shtuar se veprimet e Kosovës do të jenë në përputhje me kushtetutën dhe ligjin, si dhe të koordinuara me të gjithë mekanizmat e sigurisë në vend./21Media

Lidhur me atë që ka ndodhur dje në Karaçevë, janë angazhuar të gjitha organet përkatëse për të vlerësuar rastin. Shpejt…

Gepostet von Avdullah Hoti am Samstag, 8. August 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0....

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues....

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu i parë i Kuvendit, Talat...

Xhaferi në Click Plus: Nesër do të dëshmoj për “27 prillin”

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të dëshmojë për rastin “27 prilli”. Këtë ai e bëri të ditur në emisionin Click...

Alarm i rrejshëm për bombë në Shkup! Ishte peshore që po i mbaronte bateria

Një lajmërim për bombë i është bërë policisë këtë pasditë. Paraqitësi ka deklaruar se bomba është në afërsi të Fakultetit Arkitektonik në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -