Facebooku largoi disa reklama të Trampit për shkak të gjuhës së urrejtjes

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Disa reklama nga fushata zgjedhore e presidentit amerikan Donald Tramp janë larguar nga faqja e tij në Fejsbuk për shkak të shkeljes së politikës për gjuhën e urrejtjes në atë rrjet social.

Në reklamat sulmohen njerëz, të cilët fushata e Trampit i quajti “banda të rrezikshme ose grupe ultra të djathta”. Fushata e Trampit këta persona i shënoi me trekëndësh të kthyer nga e prapa.

- Advertisement -

Dje, Liga kundër shpifjes publikoi se shenja është identike me atë të cilën e kishin shfrytëzuar nazistët për klasifikimin e politikanëve në llogoret e përqendrimit.

“I larguam këto publikime dhe reklama, sepse ato e shkelin politikën tonë kundër urrejtjes së organizuar. Politika jonë ndalon përdorimin e simboleve të ndaluara të urrejtjes të cilët identifikojnë të burgosur politik pa kontest në të cilin ata diskutohen ose dënohen”, deklaroi për Si-En-En zëdhënësi i Fejsbukut Endi Stoun.

- Advertisement -

Reklamat ishin të drejtuara kah Antifa dhe iu bënë thirrje votuesve të Trampit që ta mbështesin presidentin që ta shpallin Antifën si organizatë terroriste./MIA

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -