Facebook fshin rreth 900 porosi të lidhura me grupet ultra djathtiste

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Facebook dje fshiu afro 900 porosi në lidhje me grupet e ekstremit të djathtë Praud Bojs (Proud Boys) dhe Amerikan Gard (American Guard), kumtoi kompania.

Në kumtesë theksohet se më shumë se 500 profile në Facebook dhe më shumë se 300 profile në Instagram ishin fshirë pasi numër më i vogël i profileve në lidhje me të dy grupet ishin fshirë edhe dy javë më parë.

- Advertisement -

Facebook së pari fshiu profilet që kishin të bënin me të dy grupet më 30 maj, kur u vërejt se ata kishin filluar të postonin në lidhje me protestat në SHBA.

Facebook fillimisht i ndaloi këto grupe të promovonin urrejtje, por ata vazhduan të postojnë foto me armë dhe i nxisin njerëzit që të marrin pjesë në protestat në të gjithë Amerikën që u përhapën nga Mineapolisi pas vrasjes së afrikano-amerikanit Xhorxh Fllojd.

- Advertisement -

Facebooku monitoron se si grupet e ekstremit të djathtë po përdorin rrjetin social për të koordinuar veprimet dhe rekrutuar anëtarë të rinj./MIA

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -