Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës pozitive në koronavirus

TË FUNDIT

Drejtoresha e Spitalit të Përgjithshëm Kumanovë, Snezhana Zaharieva, njoftoi këtë mëngjes në rrjetet sociale se është pozitive për COVID-19.

“Rezultat pozitiv nga testi për SARS-KOV-2. Pa maskë vetëm në shtëpi, pesë muaj punë – shtëpi, por imuniteti u dobësua. Stresi kronik dhe lodhja kanë e bënë të vetën. Ndryshe, testin e kam bërë dje në mesditë, falënderim ASHAM-it për rezultatin e shpejtë”, shkroi Zaharieva.

Како за добро утро,позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2.Без маска само дома,5 месеци работа-дома,но имунитетот…

Gepostet von Snezana Zaharieva am Donnerstag, 2. Juli 2020

Që nga fillimi i pandemisë në Spitalin e Përgjithshëm të Kumanovës, është infektuar shumica e personelit shëndetësor. Repartet punuan me staf të zvogëluar, erdhën mjekë nga qytete të tjera. Situata u stabilizua pas një kohe të caktuar./MIA

TË NGJAJSHME