Dimitrievski: Rasti është i montuar, jam i bindur

Must Read

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti.

Pas njoftimit të Prokurorisë Publike të Kumanovës se nuk ka bazë për të ngritur rast mbi padinë kundër kryetarit të Kumanovës, Maksim Dimitrievski ka reaguar ky i fundit.

Dimitrievski sërish thotë se rasti është i montuar dhe i ndikuar politikisht, ndërkaq për këtë ai është i bindur se e vërteta do të zbardhet.

- Advertisement -

“Jam i bindur që e vërteta për këtë rast të montuar do të zbardhet. Do t’i ndërmarrë të gjitha aktivitetet që parashihen me Ligj që të gjenden personat përgjegjës në procedurë, të cilët me motive që i dinë ata, i kanë keqpërdorur autorizimet zyrtare dhe kanë krijuar rast se gjoja kam bërë vepër penale e cila kishte për qëllim të më diskreditojë publikisht dhe ta fsheh të vërtetën. Për fat të keq, ky nuk është rasti i parë në të cilin MPB dhe institucione të tjera përdoren për kalkulime politike dhe realizim të trysnisë”, shkruan Dimitrievski.

Dimitrievski edhe sot ka thënë se ende e pret raportin e Inspektoratit Sanitar Shëndetësor, i cili edhe pse duhet të jetë publik, ende nuk ia kanë dorëzuar përskaj kërkesave të shumta publike.

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona në Maqedoninë e...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Keit Kraç,...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti. Zaev e Hoti...

Kryeparlamentari Xhaferi pret në takim kryeministrin e Kosovës Hoti

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Kryetarin e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Festa shënohet me protestë! Mickoski: Pranimi se Dellçevi është bullgar është asimilimi i kombit

Partia opozitare VMRO-DPMNE organizoi protestë të re me vetura. Protesta nisi nga salla “Boris Trajkovski” dhe përfundoi para Kuvendit, ku mbajti fjalim...

More Articles Like This