Dibër, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar pesë raste të reja me Covid-19

Must Read

Gir: Dinamika e realizimit të reformave duhet të rritet, Grubi: Qeveria e përkushtuar në zbatimin e reformave për integrimin në BE

Zëvendëskryeministri dhe Ministri për Sistem Politik Artan Grubi sot ka takuar shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian...

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga...

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko...
- Advertisement -

Shtabi operativ komunal në Dibër paralajmëroi se numri i të infektuarve të ri me Kovid-19 po rritet. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar pesë raste të reja me të cilët numri i përgjithshëm i të infektuarve u rrit në 185, prej të cilëve madje 134 janë në fazën e dytë të sëmundjes, gjegjësisht nga 5 qershori.

Me tre të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 62 persona e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm. Kanë vdekur gjashtë , ndërsa të tjerët janë aktiv në sëmundjen. Numri më i madh janë me formë të lehtë të sëmundjes, mjekohen në kushte shtëpie dhe vizitohen prej mjekëve amë.

- Advertisement -

Sipas Shtabit komunal komunal, i cili ende vlerëson situatën si shumë serioze, përhapja e virusit është pasojë e nivelit të lartë të mosrespektimit të masave të mbrojtjes nga qytetarët, si dhe bizneseve që në përgjithësi nuk i respektojnë protokollet e punës ose orarin e punës.

- Advertisement -

Gir: Dinamika e realizimit të reformave duhet të rritet, Grubi: Qeveria e përkushtuar në zbatimin e reformave për integrimin në BE

Zëvendëskryeministri dhe Ministri për Sistem Politik Artan Grubi sot ka takuar shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid...

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga drejtoria e kullës dhe policia,...

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Zv/kryeministrin për luftën...

Ambasadorja Bërns takon Shahpaskën

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot mbajti takim me ambasadoren e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së Veriut Kejt...

Pendarovski pas Këshillit për Siguri: Ora policore duhet të shkojë në histori

I pari i shtetit, Stevo Pendarovski, pas seancës së Këshillit për Siguri tha se se sipas analizës që është bërë nga të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -