ZGJEDHJET

Debat Zgjedhor në TV21 për autostradën Kërçovë-Ohër dhe Shkup-Bllacë

Must Read

Merkel: Hapje të kapitujve të parë nga negociatat me Shkupin dhe Tiranën këtë vit

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot i prezantoi prioritetet e kryesimit të vendit të saj me BE-në në...

Hidhen poshtë ankesat e VMRO-DPMNE-së, KSHPK e dërgoi ankesën e Çulevit në KSHZ

https://youtu.be/APAg5UR4Dl0 Komisioni Antikorrupsion e hodhi poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së e cila kërkoi...

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Në emisionin e parë Debat Zgjedhor të TV21 të ftuar ishin kandidatët për deputetë në zonën zgjedhore 5. Folën edhe për projekte kapitale, siç është ndërtimi i autostradës Kërçovë-Ohër që ende nuk ka përfunduar.

- Advertisement -

Kandidatja e koalicionit “Mundemi” Radmilla Shekerinska u zotua se koalicioni i saj do të vazhdojë me inevstimet në infrastrukturë ndërsa tregoi se në vitin 2021 pritet të pëfundojë njëri kah i autostradës Kërçovë-Ohër.

„Автопатот Кичево-Охрид готов до 2021 година – ќе инвестираме и во здравство“, рече Шеќеринска

Austostrada Kërçovë-Ohër përfundon në vitin 2021, do të investojmë edhe në shëndetësi, premton #Shekerinska„Автопатот Кичево-Охрид готов до 2021 година – ќе инвестираме и во здравство“, рече Шеќеринска

Gepostet von TV21 am Montag, 29. Juni 2020

Kandidati i BDI-së për deputet në njësinë 5, Talat Xhaferi e quajti qesharake tendencën për përvetësim partiak të projekteve kapitale të shtetit.

#Xhaferi i replikon #Shekerinskës për autostradën Kërçovë-Ohër. E quan qesharake tendencën për përvetësim partiak të projekteve kapitale të shtetit

Gepostet von TV21 am Montag, 29. Juni 2020

Po, tha Shekerinska, Qeveria është ajo që siguron mjetet, por edhe brenda Qeverisë ka emra dhe mbiemra që kanë sukses për sigurimin e mjeteve nga BERZH.

#Shekerinska replikë #Xhaferit për autostradën Kërçovë-Ohër: Qeveria i siguron mjetet, por edhe brenda Qeverisë ka emra dhe mbiemra që arrijnë t'i sigurojnë mjetet

Gepostet von TV21 am Montag, 29. Juni 2020
- Advertisement -

Më pas në Debatin Zgjedhor u fol edhe për autostradën e shumë premtuar Shkup-Bllacë.

#DebatZgjedhor në #TV21 për autostradën Shkup-Bllacë | #TalatXhaferi BDI, #SyrijaRashidi #ASH-#AAA, #VasfiDoko #PDSh

Gepostet von TV21 am Montag, 29. Juni 2020
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Hidhen poshtë ankesat e VMRO-DPMNE-së, KSHPK e dërgoi ankesën e Çulevit në KSHZ

https://youtu.be/APAg5UR4Dl0 Komisioni Antikorrupsion e hodhi poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së e cila kërkoi përgjegjësi nga drejtori i Ndërmarrjes...

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa për test PCR gjatë hyrjes...

163 raste të reja, 8 të vdekur, 230 të shëruar!

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1794 teste të realizuara, 163 persona janë diagnostifikuar me korona virus....

Kosovë, Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e zyrtarëve të Listës Serbe nga Qeveria

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin e një rezolute ose deklarate...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -