Category:

Sport

Klopp sheh ende hapësirë për përmirësim të Liverpoolit

Trajneri gjerman Juergen Klopp beson se ende ka hapësirë për përmirësim të Liverpoolit, ani pse klubi ka pasur një stinor të jashtëzakonshëm në Premier...

OBSH insiston të mos ketë futboll në 18 muajt e ardhshëm

Organizata Botërore e Shëndetësisë i rekomandoi UEFA-s që t’i anulojë të gjitha turnetë ndërkombëtarë deri në fund të sezonit  2020/2021, bëri të ditur “La...

Trajneri i Barcelonës dëshiron Neymarin dhe Martinezin në skuadër

"Neymar apo Lautaro Martinez? Për mua janë shumë mirë të dy” Quique Setien, trajneri i Barcelonës kërkon të ketë me çdo kusht edhe sezonin...

Xavi: Guardiola është trajneri më i mirë në botë

Xavi Hernández në një intervistë për televizionin e Manchester City foli për marrëdhëniet që ka ndërtuar me Pep Guardiolën. Ish-mesfushori i Barcelonës dhe i...

Propozim që sezoni në Itali të vazhdojë më 27 maj me ndeshjen për kupën Juventus-Milan

Këshilli i Serisë A propozoi që të vazhdohet sezoni i ndërprerë i futbollit në Itali për shkak të pandemisë me koronavirusin, në fund të...

Përjetimet e Enis Bardhit në Spanjë, “shpresoj që në fund të majit të fillojmë me ushtrime”

https://youtu.be/oZ7eySdXDLo Spanja është në krye të listës së shteteve evropiane për nga numri i të prekurve me koronavirus. Mbi 170 mijë janë të infektuar. Atje...

Milot Rashica po bëhet baba

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica dhe partnerja e tij, Belikëz Kera janë në pritje të fëmijës së parë. Fillimisht këtë e ka bërë të ditur...

Juventus me pozitë kategorike për Ronaldon

Kristijano Ronaldo do të mbetet në ekipin e Juventusit për sezonin e ardhshëm. Kjo është pozitë kategorike  e udhëheqësisë  së klubit, transmetoi sot “Kalçomerkato”,...

UEFA organizon video konferencë të re për të ardhmen e sezonit

UEFA do të organizojë video konferencë të re më 23 prill në temën opsione për përfundimin e sezonit 2019/2020. Kjo do të ndodhë pasi...

FIBA ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar të mbahen në korrik...

Shkëndija “shënon” edhe kur nuk luan, Klubi kuqezi me donacion për spitalin e Tetovës

https://www.youtube.com/watch?time_continue=64&v=soWiEQOn3Uc&feature=emb_title   KF Shkëndija në shenjë solidarizimi ka ndihmuar Spitalin e Tetovës përmes një donacioni duke dhuruar skafandra, doreza, dezinfektues, termometra infrared, saintaizerë dhe materiale tjera...

Liga e Kampionëve do të zhvillohet në korrik dhe gusht

Thuajse se i gjithë futbolli në Evropë është pezulluar për shkak të pandemisë së Koronavirus dhe pasiguria do të vazhdojë edhe kur do të...