Category:

Rajon

​7 raste të reja në Shqipëri, shkon në 416 numri i të prekurve me Covid-19

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri deklaroi sot për 7 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, duke e çuar në 416...

I dënuar në Britani për sulm seksual, arrestohet në Tiranë 23-vjeçari

Policia e Shtetit ka vënë në pranga një 23-vjeçar me banim në Tiranë, i shpallur në kërkim në Mbretërinë e Bashkuar. “Si rezultat i shkëmbimit...

Kosovë, liberalizimi i vizave mbështetet nga Presidenca Kroate e BE-së

Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, priti sot Danijela Barisic – Ambasadoren e Kroacisë, të shtetit kryesues të BE. Duke ndarë shqetësimet...

Në 624 arrin numri i të infektuarve me Kovid-19 në Bullgari

Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në Bullgari është 624. Këtë e theksoi sot shefi i Akademisë Ushtarake Mjekësore dhe shefi i Zyrës...

Kurti e Makron flasin në telefon për dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti mbrëmë ka pasur një bisedë telefonike me presidentin e Francës, Emanuel Makron, të cilin e informoi për...

Junker “pro” rritjes së buxhetit të BE-së

Në krizën aktuale me pandeminë bëhet fjalë për shëndetin e njerëzve, për jetën dhe vdekjen dhe ndaj kësaj duhet të ketë marrëdhënie krejt ndryshe...

I biri i Vuçiqit është infektuar me Kovid-19

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka njoftuar se biri i tij, Danillo është infektuar me virusin korona dhe është shtrirë në Klinikën Infektive. Bashkë me...

Vitia: Nga fillimi i muajit maji do ketë ulje të numrit të të prekurve

Ministri i Shëndetësisë në detyrë, Arben Vitia pas pranimit të donacionit nga ANP ‘Adem Jashari’ LKIA  në një konferencë të mbajtur për media u shpreh...

Publikohet letërshkëmbimi i Kurtit dhe Lajçakut

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për Dialogun dhe Çështje të tjera Rajonale të Ballkanit...

Ministrat e Eurozonës në kërkim të një mënyre të shpejtë për ta ndihmuar ekonominë

Ministrat e Financave në eurozonë, pritet që sot të mblidhen rreth tre mekanizmave të shpejtë që t’i ndihmojnë ekonomisë në moment pandemie nga virusi...

Në Kroaci do të shqyrtohet ulja e javës së punës në katër ditë

Ministri kroat i Punës Josip Aladroviq nuk e përjashtoi mundësinë që shteti të vendos shkurtim të javës së punës për shkak të epidemisë së...

Kurti: Ka politikanë në Kosovë që duan konflikt në veri

Kryeministri i Kosovës, në detyrë Albin Kurti ka thënë se ka politikanë në Kosovë që duan konflikt për të çuar përpara idenë e shkëmbimit...