Category:

Rajon

Në Bosnje dhe Hercegovinë vazhdohet ora policore edhe për 14 ditë

Shtabi i krizës i Ministrisë federale të Shëndetësisë së Bosnje e Hercegovinës sot i vazhdoi masat për mbrojtje nga përhapja e koronavirusit...

Shqipëri, Jozefina Topalli regjistron partinë e re

Partia e Jozefina Topallit, Lëvizja për Ndryshim regjistrohet në regjistrin e partive politike në Gjykatën e Tiranës. Grupi nismëtar i Lëvizjes për...

​Mali i Zi vendos orën policore

Trupi Kombëtar i Koordinimit për Sëmundjet Infektive të Malit të Zi vendosi ndalim të daljes nga ora 19:00 deri në 05:00 të...

Kriza nga Kovid-19, Rama paralajmëroi zgjerim të pakos ekonomike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se do të ketë zgjerim të paketës financiare gjatë muajit prill, për ti ardhur në ndihmë bizneseve...

KOVID-19 në Kosovë, gjithsej 112 raste të të infektuarve

Mbi 1 mijë e 200 numri i mostrave të testuara Kosova numëron 112 persona të prekur me koronavirus, ndërsa pas përsëritjes së dytë të testimit,...

Thaçi: Do ndërmarrë hapa në përputhshmëri me ligjet

Konferencën për media pas takimit me liderët politikë, presidenti Hashim Thaçi e filloi duke falënderuat të gjithë përgjegjësit e institucioneve shëndetësore dhe ato mbrojtëse...

Kovid-19 në Shqipëri, 16 raste të reja të të infektuarve, gjithsej 259

Silva Bino nga Instituti i Shëndetit Publik në Shqipëri ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 16 raste të reja të...

Veseli: Është hipokrizi të flitet për zgjedhje në këtë situatë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, pas takimit me presidentin Hashim Thaci bëri thirrje që të respektohet Kushtetuta dhe të mbrohet vullneti...

Mustafa beson që Thaçi do t’i ndjekë të gjitha procedurat kushtetuese

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se biseduan për vullnetin politik të subjekteve politike në...

Kosovë, SBAShK-u e quan zhgënjyes vendimin e Kushtetueses për Ligjin për Pagat

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, e ka vlerësuar zhgënjyes vendimin e Kushtetueses për vazhdimin e pezullimit të Ligjit për Paga. Përmes një...

Kurti: Thaçit i thash të merret me datën e zgjedhjeve

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi u deklarua për media. Kurti tha se Thaçit i thënë se duhet të merret...

Kosovë, sot Thaçi takon liderët: Fillon takimi me Kurtin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka filluar takimin me kryeministrin në detyrë Albin Kurti, për të diskutuar pas votimit të mocionit për rrëzimin e...