Category:

Rajon

Haradinaj refuzon ftesën e Kurtit

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka refuzuar kërkesën e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për pjesëmarrje në tryezën lidhur me pandeminë COVID-19. Përmes një...

Sot pensionistët në Shqipëri mund të dalin për ajrosje

Shqipëria mbyllet edhe për këtë fundjavë, duke nisur nga dita e djeshme ora 17:30, por pensionistët do të mund të dalin për ajrosje në...

Shkon në 539 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

Task forca e Ministrisë së Shëndetësisë në Shqipëri në njoftimin e përditshëm bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 21...

Shënohet viktima e 12-të nga Kovid-19 në Kosovë, viktima nga Ferizaj

Edhe një person ka vdekur nga koronavirusi në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur Klinika Infektive. Viktima është nga Komuna e Ferizajt dhe...

Kosovë, Kurti i shkruan letër Thaçit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i është drejtuar me një letër presidentit Hashim Thaçi, përmes së cilës ka qartësuar se nuk heziton t’i përgjigjet...

Edhe 26 raste të reja me Kovid-19 në Kosovë, gjithsej 449 të infektuar

Në Kosovë gjatë ditës së djeshme janë regjistruar 26 raste të reja të të sëmurëve nga Kovid-19, si dhe tetë persona të cilët janë...

Metodologjia e re e riktheu politikën e zgjerimit thotë eurokomisari i zgjerimit të BE-së

Pas fazës së parë të suksesshme të procesit të inkuadrimit midis Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Komisioni Evropian tani po punohet në raportet vjetore...

Gjukanoviq: Mali i Zi iu përgjigj pandemisë në kohë dhe në mënyrë efikase

Presidenti malazez Milo Gjukanoviq deklaroi se vendi kishte treguar në luftën kundër koronavirusit të ri se ishte gati të përgjigjet në kohë të duhur,...

Ndërprerje e qarkullimit ajror, hekurudhor dhe rrugor midis Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut deri më 15 maj

Qeveria grekle deri më 15 maj e vazhdoi masën për kufizim të përkohshëm të të gjitha linjave ajrore, hekurudhore dhe rrugore me Maqedoninë e...

Shkon në 25 numri i viktimave nga COVID-19, në total 494 të infektuar në Shqipëri

Një 90-vjeçar ka humbur jetën mëngjesin e sotëm si pasojë e koronavirusit në Shqipëri, por që vuante edhe nga sëmundje të tjera, duke e çuar...

Shënohet viktima e nëntë nga koronavirusi në Kosovë, viktima e parë në Suharekë

Edhe një person ka vdekur nga koronavirusi në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar Qendra Klinike Universitare e Kosovës përmes një shkrimi në Facebook, teksa...

Rënie e numrit të të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri

Në Shqipëri në natën e fundit është shënuar rënie e të infektuarve të rinj me COVID-19. Sipas Eugena Tomini nga Instituti për Shëndet Publik, të...