Autoritetet qipriotre e gjetëm dhe e morën në pyetje pronarin e anijes që e ka transportuar nitratin e amonit në Bejrut

TË FUNDIT

Deputetja Ilire Dauti kërkon nga partitë shqiptare në pushtet të bëjnë presion për ta çuar përpara Pr/Ligjin e tyre për shtetësinë!

Deputetja e koalicionit ASH-AAA, Ilire Dauti nëpërmjet emisionit Click Plus kërkoi nga partitë shqiptare në pushtet të bëjnë presion...

Pr/Ligji i #ASH-AAA për shtetësinë – për të mirën e qytetarëve apo për pikë politike?

Opinionisti Latif Mustafa në emisionin debatues Click Plus në TV21, ku po diskutohet për Propozim-Ligjin për shtetësinë, e pyeti...

Deputetja Dauti: Ata që i kanë të gjithë dokumentet, shtetësia nuk u jepet me justifikimin se janë të rrezikshëm për shtetin!

Ilire Dauti deputete në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut nga Koaliconi ASH-AAA, në Click Plus në TV21, theksoi se...

Ilire Dauti: Propozim-Ligji për shtetësinë hoqi maskat e atyre që thërrisnin “Shoqëri për të gjithë”

Ilire Dauti nga Koaliconi ASH-AAA në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se Propozim-Ligji për shtetësinë ka hequr maskat...

Jonida Mete Kiki: Sjella e zyrtarëve në terren reflekton në sjelljen e administratës ku shkon për të kërkuar shtetësi!

Juristja Jonida Meta Kiki në emisionin Click Plus në TV21, duke folur për Ligjin për shtetësinë, tha se sjellja...

Me kërkesë së Interpolit, policia qipriote e ka gjetur dhe e ka marrë në pyetje rusin 43 vjeçar, ish-pronar i kompanisë së anijes, e cila në Bejrut ka transportuar nitrat të amonit, publikuan mediat nga ishulli.

Zëdhënësi i policisë së Qipros, Hristos Andreu për agjencinë qipriote të lajmeve CNA ka thënë se pas komunikimit me Interpolin në Liban dhe “në suaza të bashkëpunimit të policisë ndërkombëtare ishte gjetur 43 vjeçari banor i Qipros lidhur me anijen e sekuestruar në portin në Bejrut në vitin 2014”, dhe është thirrur të japë informacione të caktuara për anijen konkrete, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Zëdhënësi i policisë qipriote ka përgënjeshtruar se 43 vjeçari ka shtetësi qipriote. 

TË NGJAJSHME