Asnjë kompani nuk është paraqitur për ta rrënuar objekti ilegal te “Mavrovasja”

TË FUNDIT

Pjesa më e madhe e republikanëve në Senatin amerikan, janë kundër impiçmentit të Trampit

Shumica e republikanëve në Senatin amerikan, janë kundër impiçmentit të Donald Trampit. Edhe krahas asaj se shumica e senatorëve...

Islanda e dha “pasaportën” e parë për vaksinim kundër virusit korona

Islanda e dha “pasaportën” e parë për vaksinim kundër virusit korona që t’i lehtësojë udhëtimet ndërkombëtare për qytetarët e...

Seanca të katër komisioneve kuvendore

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajnë seanca Komisioni për financim dhe buxhet, Komisioni...

Ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda transportuese në aksin rrugor Tetovë-Kodra e Diellit

Komunikacioni nëpër rrugët e shtetit po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Borë me intensitet të dobët bie në Prilep...

Mot me vranësira dhe i ftohtë, në disa vende me të reshura të dobëta të borës

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe i ftohtë me erë të matur deri të përforcuar, ndërsa...

Nuk është paraqitur asnjë operator ekonomik, në tenderin e shpallur nga Komuna e Çairit, për prishjen e objektit të ndërtuara pa leje te QTQ “Mavrovasja”.

Nga Komuna shprehen të befasuar që nuk ka pasur oferta, duke pasur parasysh që nuk janë caktuar kritere të veçanta që duhet të përmbusheshin nga kompanitë kandidate. Për TV21 nga kjo komunë thonë se tenderi do të rishpallet nesër, në afat prej një jave dh ebrenda 30 ditësh do të vendosin se cila kompani do të merret me rrënimin e objektit illegal.

Se kush e ka ndërtuar këtë objekt ende nuk dihet, ndërkaq me 23 korrik u mor vendim për prishjen e të njëjtit. Objekti pa leje po ndërtohet në vendin e ish-kafiterisë “Fontana”, e cila u dogj kah mesi i majit.

TË NGJAJSHME