APPLE me të ardhura rekord, por iPhone 12 vonohet

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Përkundër të gjitha pritjeve të analistëve, kriza e coronavirusit nuk ka lënë asnjë gjurmë në Apple.

Të ardhurat u rritën 11 për qind në 59.7 miliardë dollarë në tremujorin e kaluar, transmeton Telegrafi.

- Advertisement -

Të gjitha fushat e produkteve u rritën, por më së shumti shitjet e Macs, por edhe iPads dhe Apple Watch u rritën ndjeshëm.

Fitimet u rritën dymbëdhjetë për qind në 11.25 miliardë dollarë.

- Advertisement -

Numrat tejkaluan pritjet e analistëve. Ndër të tjera, iPhone performoi dukshëm më mirë sesa pritnin shumë vëzhgues të tregut. Apple rriti shitjet e produktit të saj kryesor me gati 1.7 për qind në 26.4 miliardë dollarë. Analistët kishin parashikuar që shitjet e iPhone do të ishin keq këtë herë.

Përkundër gjithë këtij lajmi pozitiv, kishte edhe një lajm pak të keq për komunitetin e Apple. Kështu që iPhone i ri do të vonohet këtë vit. Në vend të muajit tradicional të shtatorit, iPhone 12, për të cilin thuhet se është i aftë për rrjetin 5G, “do të vonohet për disa javë”, siç konfirmoi CFO Luca Maestri të premten në mbrëmje.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -