Ambasadorja e Malit të Zi shkel protokollin e veshjes, mbath sandale në takimin me zëvendëskryeministrin Grubi

Must Read

Avokatët kërkojnë vendim për shfajësim për Janakievskin për rastin “Dhunë në Qendër”

Avokatët e ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, sot në fjalët përmbyllëse për lëndën “Dhunë në...

Shahpaska: Gjendja me pandeminë monitorohet nga afër në kopshtet për fëmijë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, gjatë gjithë kohës monitoron gjendjen shëndetësore të fëmijëve dhe punonjësve në...

Dy zjarre të reja shkatërruese pyjore në Kalifornia

Natën e kaluar dy zjarre të mëdha pyjore sërish kanë përfshirë sipërfaqe të mëdha nga shteti federal...
- Advertisement -

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi sot në kabinetin e tij takoi Ambasadoren e Malit të Zi, Marija Petroviq. Por, Petroviq në takim ka ardhur me sandale duke mos  respektuar protokollin e veshjes. Lukrecija Maljkoviq-Atanasovska themeluese e akademisë së protokollit në Maqedoni thotë se në kodin zyrtar nuk është e lejuar veshja e tillë.

Kodi zyrtar nuk lejon sandale dhe gishtërinj të zhveshur. Gjithçka që ka veshur është e gabuar”, thotë Maljkoviq-Atanasovska.

- Advertisement -

Pyetëm edhe në Ambasadën e Malit të Zi në Shkup, se përse ambasadorja Petroviq nuk ka respektuar kodin e veshjes, por deri tani nuk ka përgjigje.

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Avokatët kërkojnë vendim për shfajësim për Janakievskin për rastin “Dhunë në Qendër”

Avokatët e ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, sot në fjalët përmbyllëse për lëndën “Dhunë në Qendër” kërkuan që ai të...

Shahpaska: Gjendja me pandeminë monitorohet nga afër në kopshtet për fëmijë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, gjatë gjithë kohës monitoron gjendjen shëndetësore të fëmijëve dhe punonjësve në kopshtet për fëmijë. Po bëhen...

Dy zjarre të reja shkatërruese pyjore në Kalifornia

Natën e kaluar dy zjarre të mëdha pyjore sërish kanë përfshirë sipërfaqe të mëdha nga shteti federal amerikan Kalifornia, njofton Si-En-En.

Avokatët kërkojnë vendim për shfajësim për Janakievskin për rastin “Dhuna në Qendër”

Avokatët e ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, sot në fjalët përmbyllëse për lëndën “Dhunë në Qendër” kërkuan që ai të...

Spasovski: Opinioni të mos gjykojë para kohe, incizimi i ri në Manastir i jep dimension të ri rastit

https://youtu.be/tgfV4ayazXg Pasi në opinionin publik doli video e re lidhur me incidentin në Manastir, ministri i Punëve...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -