6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar

Must Read

Policia e Tetovës ka privuar nga liria 4 shtetas të Shqipërisë

Dje (25-tetor) rreth orës 19:20, në rrugën e,,Ilindenit“ në Tetovë, pjestarët e policisë nga SPBTetovë kanë privuar...

Bajden: Falë Trampit, Koreja e Veriut ka raketa më të rrezikshme

Kandidati presidencial i Partisë Demokratike dhe ish nënpresident  i SHBA-së, Xho Bajdeni e akuzoi rivalin e tij,...

Zjarrëfikësit në protestë, kërkojnë rrogën e rezikshmërisë

Zjarrfikësit e Qytetit të Shkupit protestuan në Brigadën Autokomanda për shkak të mospagimit të kompensimit për rrezik...

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-47, Kumanovë-18, Shtip-3, Prilep-7, Tetovë-15, Strugë-3, Veles-03, Manastir-3, Ohër-1, Kavadarcë-2, Gostivar-3, Gjevgjeli-4, Strumicë-4, Kkriva Pallankë-2, Radovish-4, Krushevë-1, Koçan-5, Probishtip-2, Makedonski Brod-1, Berovë-3, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-2 dhe Resnjë-2.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 60 pacientë të shëruar nga virusi korona.

Shkup-25, Kumanovë-9, Shtip-3, Prilep-2, Strugë-3, Ohër-2, Kavadarc-2, Kriva Pallankë-1, Koçan-6, Pehçevë-3, Berovë-1, Dellçevë-1 dhe Kërçovë-2.

Ndërsa 6 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin.

Policia e Tetovës ka privuar nga liria 4 shtetas të Shqipërisë

Dje (25-tetor) rreth orës 19:20, në rrugën e,,Ilindenit“ në Tetovë, pjestarët e policisë nga SPBTetovë kanë privuar nga liria personat: E.Z (24),...

Bajden: Falë Trampit, Koreja e Veriut ka raketa më të rrezikshme

Kandidati presidencial i Partisë Demokratike dhe ish nënpresident  i SHBA-së, Xho Bajdeni e akuzoi rivalin e tij, shefin aktual të shtetit Donald...

Zjarrëfikësit në protestë, kërkojnë rrogën e rezikshmërisë

Zjarrfikësit e Qytetit të Shkupit protestuan në Brigadën Autokomanda për shkak të mospagimit të kompensimit për rrezik në punë, për të cilën...

Osmani: Për mbishkrimet nëpër monumente zgjidhje le të gjejnë historianët jo politikanët

Lidhur me kërkesat e fundit të politikanëve bullgarë për të ndryshuar pllakat në monumentet që lexojnë "okupatori fashist Bullgar", Osmani tha se...

Osmani: Ka dallime me Bullgarinë në pritshmëritë nga marrëveshja

Bujar Osmani, Ministri i Punëve të Jashtme, në konferencën e sotme për media tha se ka dallime midis Maqedonisë dhe Bullgarisë në...

More Articles Like This