6 të vdekur, 156 raste të reja dhe 27 të shëruar nga COVID-19

Must Read

Ndërtesa të reja po mbijnë në Butel, asnjë plan për park! Smilevski thotë se po e menaxhon situatën

https://youtu.be/C3T-abfsqRc Objekte ndërtimore po ndërtohen gjithandej brenda territorit të Komunës së Butelit....

Ekonomia merr rreth 145 milion euro nga Qeveria, ndihmë kanë marrë mbi 20 mijë kompani dhe rreth 120 mijë të punësuar

https://youtu.be/oM4cHkOKB08 Rreth 120 mijë të punësuar dhe më shumë se 20 mijë...

Prokuroret e Speciales kanë marrë bonuse 4.6 milion euro! Revizoni sheh parregullsi në dhënien e bonuseve

https://youtu.be/SsPbzPxhIUc Nga fondi i PPS e cila tashmë nuk është në funksion, ...
- Advertisement -

Gjashtë pacientë të prekur nga koronavirusi kanë ndërruar jetë në këto 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Katër viktima janë nga Shkupi dhe dy nga Tetova, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë, përcjell TV21.

Në Klinikën për Sëmundje Ngjitëse në Shkup kanë ndërruar jetë 2 pacientë, një grua nga Shkupi e moshës 70 vjeçare, e hospitalizuar më 16 qershor dhe një grua 76 vjeçare e shtruar më 10 qershor.

- Advertisement -

Në Klinikën për Nefrologji ka ndërruar jetë një paciente 74 vjeçare ndërsa në Institutin për Sëmundje të Mushkërive dhe TBC ka ndërruar jetë paciente nga Shkupi, po ashtu e moshës 74 vjeçare.

Nga MSH informojnë se në Spitalin “8 shtatori” në kryeqytet ka ndërruar jetë një paciente nga Tetova e moshës 66 vjeçare, e hospitalituar më 14 qershor. Në Spitalin e Tetovës ka ndërruar jetë një pacient i moshës 71 vjeçare i pranuar në spital më 16 qershor.

Sa i përket rasteve të reja, në këto 24 orët e fundit nga gjithsej 1227 teste, 156 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Në Shkup janë 100 raste të reja, Tetovë 19, Kumanovë 11, Shtip 6, Veles 6, Koçan 3, Strugë 2 dhe nga një i infektuar është regjistruar në qytetet Dibër, Prilep, Manastir, Ohër, Kavadar, Gostivar, Gjevgjeli, Karatovë dhe Shën Nikollë.

- Advertisement -

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 27 pacientë të shëruar. 10 nga Shkupi, 10 nga Tetova, 3 nga Shtipi, 2 nga Negotina dhe nga një i shëruar në Veles dhe Manastir./TV21

- Advertisement -

Ndërtesa të reja po mbijnë në Butel, asnjë plan për park! Smilevski thotë se po e menaxhon situatën

https://youtu.be/C3T-abfsqRc Objekte ndërtimore po ndërtohen gjithandej brenda territorit të Komunës së Butelit. Vet kryetari Velimir Smilevski pranon...

Ekonomia merr rreth 145 milion euro nga Qeveria, ndihmë kanë marrë mbi 20 mijë kompani dhe rreth 120 mijë të punësuar

https://youtu.be/oM4cHkOKB08 Rreth 120 mijë të punësuar dhe më shumë se 20 mijë kompani kanë marrë ndihmë financiare...

Prokuroret e Speciales kanë marrë bonuse 4.6 milion euro! Revizoni sheh parregullsi në dhënien e bonuseve

https://youtu.be/SsPbzPxhIUc Nga fondi i PPS e cila tashmë nuk është në funksion,  4.6 milion euro bonus në...

Italia do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të Covid-19

Italia me siguri do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme  që të ndihmojë kriza me koronavirusin të mbahet nën kontroll, sepse Qeveria bën...

Për konviktet e studentëve dhe nxënësve në Shkup, “Alkaloid-i” me donacion prej 16.000 litrave mjete antiseptike

“Alkaloid ASH Shkup”, dhuroi produkte nga gama e tij e mjeteve antiseptike dhe dezinfektuese për konviktet e studentëve dhe nxënësve, të cilat...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -