4 viktima dhe 119 raste të reja me Covid-19, numri i të infektuarve në vend shkon në 10.617

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 119 raste të reja me Covid-19 nga 1325 testime të realizuara

Raste e reja janë 35 nga Shkupi, 17 nga Shtipi, 15 nga Kumanova, nga 8 raste në Kërçovë, Gostivari dhe Manastir, 5 në Demir Hisar, 4 raste në Tetovë, nga 3 të infektuar në Prilep, Strugë, Veles dhe Ohër, 2 në Kavada, dhe nga 1 rast në Kriva Pallankë, Resnjë, Koçan, Sveti Nikollë, Berovë,

- Advertisement -

Instituti për Shëndet Publik informon se janë shëruar 89 pacientë. Janë shënuar 4 viktima, prej të cilëve tre janë nga Shkupi të moshës 65, 66 dhe 73 vjeçe dhe një pacient nga Gostivari në moshën 72 vjeçe.

Që nga fillimi i epidemisë e deri më sot në vend janë diagnostikuar 10.617 persona pozitivë me Covid-19. Nga kjo shifër, 6020 janë shëruar, ndërkaq betejën me virusin e kanë humbur 480 të infektuar.Raste aktive në vend janë 4117./TV21

- Advertisement -

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -