Array

​Letra e 8 vjeçares që tronditi botën

Must Read

Takim Dimitrov-Varhei: Vërtetohet nevoja për hapjen e negociatave

Sot në Bruksel, zëvendëkryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov realizoi takim me Oliver Varhein, Eurokomesarin...

Qeveria hap temën e 5G-së me ambasadorin e Kinës, reagon Ambasada Amerikane në Shkup se s’mund tu besohet

https://youtu.be/iiLTjCtoVXo Ambasadori i Republikës Popullore të Kinës Xhang Xuo gjatë takimit me...

Takim Xhaferi – Bregu: Zgjidhja e çështjeve të hapura mes vendeve të rajonit për standard më të mirë të qytetarëve

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot në kabinetin e tij e...
- Advertisement -


Mary Suprenant si foshnje ka qenë e abuzuar. Kjo vajzë tani është tetë vjeç dhe ka mbetur e palëvizshme . është e detyruar të jetojë pa i ndier këmbët sepse ka skoliozë të rëndë dhe shkopi që mban legenin e saj është e detyruar që të operohet dy herë në vit.

Me Mary-n kanë abuzuar nëna e saj biologjike dhe I dashuri i saj. Kur vajza është sjellë në spital në Atlanta si foshnje tetë muajshe ka pasur pesë kilogram. I tërë trupi ishe i mbuluar me shenja dhe ka pasur së paku 14 eshtra të thyer. Kur kujdestarët e saj janë pyetur se si ka ndodhur rasti është thënë se ka ra nga shtrati ndërkaq kur në rast kanë ndërhyrë punëtorët social dhe hetuesit erdhën deri te zbulimi shokues.

- Advertisement -

Sot Mary është fëmijë i shëndetshëm. Dhe ajo ju ka dërguar një letër punëtorëve social dhe hetuesve policor që janë marrë me rastin e saj.
Letra e saj është publikuar në shumë media të botës.

“Të dashur punëtorë social dhe hetues policor, dua t’iu falënderoj për atë që ju më keni bërë një vajzë të lumtur dhe më keni mundësuar të kem një shtëpi të re dhe të ngrohtë. Tash mund të ha tri herë në ditë. Unë jam Mary Rose Suprenant. Kur kam qenë foshnje kam qenë e lënduar dhe keni punuar në rastin tim. Aq shumë më kanë lënduar se nuk mundur as të ecë. Legeni më është shkatërruar dhe nuk është e mundur të rregullohet”, ka shkruar Mary në letrën që e ka publikuar blog për fëmijët e abuzuar dhe transmeton “Metro”.

- Advertisement -

Në fund të letrës Mary ka shkruar: “Ju nuk keni lejuar që ai njeri I keq dhe kushdo tjetër të më lëndojë. Nëse s’do më ndihmonit jeta ime do të ishte më e tmerrshme. Ata nuk më kanë ushqyer dhe më kanë rrahur kur kam qajtu. Tash jam shumë më mirë”.

- Advertisement -

Takim Dimitrov-Varhei: Vërtetohet nevoja për hapjen e negociatave

Sot në Bruksel, zëvendëkryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov realizoi takim me Oliver Varhein, Eurokomesarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të...

Qeveria hap temën e 5G-së me ambasadorin e Kinës, reagon Ambasada Amerikane në Shkup se s’mund tu besohet

https://youtu.be/iiLTjCtoVXo Ambasadori i Republikës Popullore të Kinës Xhang Xuo gjatë takimit me zëvëndëskryeministrin e parë në Qeveri...

Takim Xhaferi – Bregu: Zgjidhja e çështjeve të hapura mes vendeve të rajonit për standard më të mirë të qytetarëve

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot në kabinetin e tij e priti Majlinda Bregun, sekretare e...

Përpjekje për rritje të shumicës parlamentare, opozita pohon se është e konsoliduar dhe nuk do të humbin deputetë

https://youtu.be/fbuy0zVG2nI Kreu i Lëvizjes Besa, njëherazi edhe deputet, Bilall Kasami, mbrëmë në ClickPlus pohoi se së shpejti...

66 raste të reja me COVID-19, 141 të shëruar

66 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkaq nuk është konfirmuar asnjë i vdekur....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -