​Grabitje masive dhe të shtëna në Çikago, 100 të arrestuar

Must Read

SPB Tetovë me kontrolle për vendosje të paligjshme të “flesherëve” në makina

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë ka filluar me kontrollin dhe masat e tjera për zbulimin dhe sanksionimin...

Rohani: SHBA hyri në luftë ekonomike me Iranin

Presidenti iranian, Hasan Rohani ka deklaruar se me sanksionet ndaj dollarit, SHBA-ja hyri në luftë ekonomike me...

E Majta ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse

Partia "E Majta" ose Levica sot deri tek gjykata Administrative ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse,...
- Advertisement -

Policia në Çikago hapi zjarr ndaj hajdutëve dhe arrestoi më shumë se 100 huliganë pasi sulmuan një zonë të madhe luksoze të hënën, duke plaçkitur dyqane dhe përplasur me policinë për orë të tëra.

Shefi i policisë, David Brown tha se ishte një “krim i pastër”, dhe kryetari Lori Lightfoot theksoi se incidenti ishte i ndryshëm nga “rebelimi i justifikuar” që shpërtheu pas vdekjes së George Floyd, i cili u vra më 25 maj nga policia në Minneapolis.

- Advertisement -

“Kjo nuk ishte një protestë e organizuar. Ky ishte një incident i një krimi të pastër”, tha Brown në një konferencë për shtyp.

Të paktën 13 oficerë të policisë u plagosën, dhe një roje i sigurisë dhe një civil u plagosën nga armët e zjarrit.

- Advertisement -

Fotografitë e dritareve të thyer të dyqaneve dhe njerëzve që iknin me duart e tyre me mall, u postuan në mediat sociale. Pjesa më e madhe e incidentit ka ndodhur në Michigan Avenue, në një pazar të njohur si Mile Magnificent.

- Advertisement -

SPB Tetovë me kontrolle për vendosje të paligjshme të “flesherëve” në makina

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë ka filluar me kontrollin dhe masat e tjera për zbulimin dhe sanksionimin ligjor të automjeteve, të cilat...

Rohani: SHBA hyri në luftë ekonomike me Iranin

Presidenti iranian, Hasan Rohani ka deklaruar se me sanksionet ndaj dollarit, SHBA-ja hyri në luftë ekonomike me Teheranin si dhe duke përdorur...

E Majta ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse

Partia "E Majta" ose Levica sot deri tek gjykata Administrative ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse, për shkak të siç thonë...

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit  në “Vila Vodno” të konvokuar nga presidenti Stevo Pendarovski. Në mbledhje marrin pjesë...

Kryetari i Këshillit të Evropës në karantinë

Kryetari i Këshillit të Evropës, Sharl Mishel është në karantinë për shkak të kontaktit të afërt me një person të infektuar me...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -