ZGJEDHJET

Zyrtarizohet bashkëpunimi për përmirësimin e situatave në turizëm dhe hotelieri

Must Read

Në mesnatë, skadon afati për regjistrimin e personave me Kovid-19 dhe të sëmurët dhe të pafuqishmit për të votuar më 15 korrik

Afati për regjistrimin për votim të personave me Covid-19 dhe vetizolim ose në karantinë, të sëmurëve, të...

Kryeministri i ri francez premtoi 7.5 miliardë euro për të punësuarit në spitale

Kryeministri i ri francez, Zhan Kasteks deklaroi mbrëmë se Qeveria e tij do të ndajë 7,5 miliardë...

Gjykata Kushtetuese do të vlerësojë kushtetutshmërinë dhe ligjshmërinë e disa dekreteve me fuqi ligjore

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajë seancë në rend dite të...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Krijimi i platformës për veprim të përbashkët me theks të veçantë të vendosjes së dialogut social cilësor, është një prej qëllimeve të Marrëveshjes që sot e nënshkruan Oda turistike-hotelierike (OTH) pranë Lidhjes së odave ekonomike dhe Sindikatës së punëtorëve nga hotelieria dhe turizmi (SUTKOZ) pranë Lidhjes së sindikatave të Maqedonisë.

- Advertisement -

Qëllimet e bashkëpunimit, siç theksuan kryetari i OTH-së, Martin Angelovski dhe nënkryetari i SUTKOZ-it, Shashe Bajçevski, janë qartë të saktësuara në drejtim të thellimit të angazhimeve reciproke për avancimin e situatave në sektorët e turizmit dhe hotelierisë.

Angazhimet e përbashkëta të nënshkruesve të marrëveshjes do të orientohen ndaj respektimit të standardeve ndërkombëtare në sektor me qëllim përfundimtar rritjen e standardit të të punësuarve dhe prosperitet të përbashkët ekonomik./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Kryeministri i ri francez premtoi 7.5 miliardë euro për të punësuarit në spitale

Kryeministri i ri francez, Zhan Kasteks deklaroi mbrëmë se Qeveria e tij do të ndajë 7,5 miliardë euro për rritje të rrogave...

Gjykata Kushtetuese do të vlerësojë kushtetutshmërinë dhe ligjshmërinë e disa dekreteve me fuqi ligjore

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajë seancë në rend dite të së cilës janë disa nisma...

SHBA-të shpresojnë që në takimet e korrikut të përfundojë çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën

Përfaqësuesi i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në një postim në Twitter ka shkruar se është i kënaqur...

Për hyrje në RMV vetëm me test PCR për qytetarët e Kosovës, Serbisë, BeH-së dhe të Malit të Zi – propozon Komisioni për Sëmundje...

Komisioni për Sëmundje Infektive në mëngjesin e sotëm mbajti takim në të cilin mori vendim  t’i parashtrojë propozim Qeverisë që prej nesër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -