Zyrtare, propozimet për ministra në Qeverinë e re

Must Read

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21.

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore...
- Advertisement -

Kryeministër – Zoran Zaev

Ministria e Mbrojtjes – Radmilla Shekerinska

- Advertisement -

Ministria e Punëve të Brendshem – Oliver Spasovski

Ministria e Punëve të Jashtme – Bujar Osmani

- Advertisement -

Ministria e Financave – Fatmir Besimi

Ministria e Shëndetësisë – Venko Filipçe

- Advertisement -

Ministria e Drejtësisë – Bojan Mariçiq

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve – Blagoj Boçvarski

Ministria e Ekonomisë – Kreshnik Bekteshi

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave – Arjanit Hoxha

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës –

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale – Jagoda Shahpanska

Ministria e Arsimit dhe Shkencës – Milla Carovska

Ministria e Vetëqeverisjes Lokale –  Goran Milevski

Ministria e Kulturës – Irena Stefkovska

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor – Naser Nuredini

Ministria për Sistem Politik – Artan Grubi

Sekretariati për Çështje Evropiane – Nikolla Dimitrov

Zëvendëskryeministër për Çështje Ekonomike – Fatmir Bytyqi

Zëvendëskryeministër për luftën kundër korrupsionit – Lupço Nikollovski

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21. Shumë ekspertë Zhoze Murinjon...

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore se pse fillim viti shkollor...

Tetovë, infektohet një edukatore me Covid-19, izolohen fëmijët që kanë qenë nën përkujdesjen e saj

Një edukatore e çerdhes “Rinia” në Tetovë ka rezultuar pozitiv me Covid 19. E njëjta   tani është në gjendje të mirë shëndetësore,...

Hajko Mas është në karantinë, i infektuar me Covid-19 një person i sigurimit

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Mas është në karantinë pasi një truprojë e tij ka qenë pozitiv në koronavirusin e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -