Array

Zeman: Refugjatët mund të sjellin sëmundje, terrorizëm dhe geto

Must Read

“Besa” synon të formojë grup parlamentar, askush nuk pohon se do ta ndihmojë me deputetë

https://youtu.be/7eyhebHnNfQ Lëvizja Besa po synon që të ketë grupin e saj parlamentar,...

Qëndrime të ndara për punësimet etnike, Bekteshi apelon: Politikanët ta lexojnë programin qeveritar

https://youtu.be/RWxYhMT3nvo Pas prezantimit të projekteve për katër vitet e ardhshme, theksi kryesor...

Pritet valë e re e virusit korona në vjeshtë, ekziston mundësia për vendosjen e masave të reja restriktive

https://youtu.be/544VIjF9mqA Vera po mbaron, ndërsa me të edhe periudha stabile të cilën...
- Advertisement -

Pranimi i refugjatëve nga Lindja e Afërt dhe Afrika në territorin e Republikës së Çekisë bartë me vete tri rreziqe të mëdha-përhapjen e sëmundjeve ngjitëse, terrorizmin e Shtetit Islamik dhe krijimin e getove të reja, ka vlerësuar Presidenti i Çekisë, Milosh Zeman.
Zeman tërhoqi vërejtjen se me refugjatët në Çeki mund të hyjnë edhe qlizat e Shtetit Islamik, agjentët e fjetur të kësaj organizate, rë cilët mund të aktivizohen më vonë dhe të ndërmarrin sulme, siç ishin sulmet në Paris, Londër apo Madrid, njoftuan mediet çeke.
Sipas mendimit të presidentit çek, pjesa më e madhe e refugjatëve hyjnë në kategorinë e migrantëve ekonomik, e jo në atë të njerëzve që vërtetë arratisen nga konfliktet, duke vlerësuar se ata nuk dëshirojnë të punojnë në Çeki dhe shtoi se ata në vend mund të fusin sëmundje ngjitëse dhe të nxisin krijimin e getove.
Zeman gjithashtu theksoi se refugjatët, të cilët kalojnë transit nëpër territorin çek, kur Gjermania të vendos të ndal pranimin e tyre, do të mbesin në Çeki dhe në këtë rast sipas tij vendi duhet të mbrojë kufijtë e vet, duke angazhuar policinë dhe ushtrinë, nëse dëshmohet se mbrojtja e kufijve të Evropës nuk po funksionon./21Media

- Advertisement -

“Besa” synon të formojë grup parlamentar, askush nuk pohon se do ta ndihmojë me deputetë

https://youtu.be/7eyhebHnNfQ Lëvizja Besa po synon që të ketë grupin e saj parlamentar, por tani për tani nuk...

Qëndrime të ndara për punësimet etnike, Bekteshi apelon: Politikanët ta lexojnë programin qeveritar

https://youtu.be/RWxYhMT3nvo Pas prezantimit të projekteve për katër vitet e ardhshme, theksi kryesor në konferencën për media të...

Pritet valë e re e virusit korona në vjeshtë, ekziston mundësia për vendosjen e masave të reja restriktive

https://youtu.be/544VIjF9mqA Vera po mbaron, ndërsa me të edhe periudha stabile të cilën e kemi pasur deri më...

Tottenham përballë Shkëndisë, Gjoka: Një ndeshje që do të krenojë të gjithë Maqedoninë

https://youtu.be/yTfLXh8OcC4 Ky gol i Ibrahimit bëri të vazhdojë ëndrra e Klubit Futbollistik të Shkëndisë që të kalojë

Mickoski mbetet, Janushevi largohet, Bordi iniciues dhe LSDM-ja vlerësojnë se ndryshmet janë vetëm teatro

https://youtu.be/ySjClHGuV5M Pas Komitetit të djeshëm Qendror të partisë opozitare, VMRO-DPMNE, krahas ndryshimit të një pjese të anëtarësisë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -