Zejdi: Nuk do ta mbështesim propozimin për Avokat të Popullit, është i varur politkisht

TË FUNDIT

VIDEO/Momenti i tërmetit në Greqi, qytetarë të frikësuar

Janë publikuar pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që u regjistruar në Greqi. Shihet se lëkundjet ishin të mëdha,...

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ndihet në Shkup dhe Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë para pak minutash. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë, është ndjerë edhe në...

Qeveria apel diasporës: Merrni pjesë në regjistrim

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka dërguar apel deri te diaspora e vendit, që të marrin pjesë aktive në...

Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, prin VV-ja

Nga 33 mijë e 488 vota nga diaspora që janë numëruar deri tani Lëvizja Vetëvendosje po prin me 26...

Koalicioni Ash-AAA nuk do ta përkrahin propozimin për Avokat të Popullit. Zejdi Rexhepi nga ky koalicion tha se jo vetëm që nuk do ta përkrahin, por do të plasojnë dëshmi se kandidati Naser Ziberi është i varur politikisht.  

Propozimi për Avokat i Popullit nuk është as i pavarur as nuk mbron qytetarët karshi institucioneve shtetërore, deklaroi Zejdi, përcjell TV21.

“Është e drejtë e VMRO-DPMNE-së, ne nuk na lidhë asgjë me koaliconin e VMRO-së dhe subjekteve tjera politike, ne e kemi kërkuar edhe tani në seancë që të largohet pika për Avokatin e Popullit, për shkak që Avokati i Popullit e ka detyrë dhe obligim të jetë i pavarur politikisht dhe detyrë dhe obligim që mbojë interesat e qytetarëve karshi organeve shtetërore.” – deklaroi Zejdi.

TË NGJAJSHME