Zejdi: Avokati i Popullit i takon opozitës! Grubi nuk konfirmon se në këtë post do të emërohet Naser Zyberi

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Edhe partneri i koalicionit të Aleancës për Shqiptarët, Alternativa mendon se posti i Avokatit të Popullit i takon opozitës shqiptare dhe jo Naser Zyberit, i cili ishte kandidat për kryeministër i propozuar nga BDI.

“Po, po gjithsesi. Ashtu ka qenë një lloj tradite e pashkruar, por megjithatë mendoj se ashtu do të jetë”, deklaroi Rexhepi – Zejdi.

- Advertisement -

Nga Bashkimi Demokratik për Integrim as sot nuk i konfirmojnë e as nuk i demantojnë  informacionet se Zyberi do të zëvendësojë Ixhet Memetin pasi t’i skadojë mandati i Avokatit të Popullit në dhjetor.

“Mund t’i konfirmoni këto zëra?
“Jo, nuk mund t’i konfirmoj”, deklaroi Grubi.

- Advertisement -

Ligji parasheh që Avokati i Popullit të zgjedhjet me shumicë prej badenteri që parasheh shumicën e votave të deputetëve nga shumica, dhe shumicën e votave të  deputetëve nga komunitetet më të vogla.

E nga ana tjetër votimi prej badenterit kërkohet të shqyrtohet nga deputeti Pavle Trajanov nga Lidhja Demokratike, pjesë e shumicës parlamentare.
“Duhet të shqyrtohet edhe forma për votimin e badenterit e cili në disa segmente është parë si fren për funksionim të shtetit të së drejtës, si për shembull gjatë zgjedhjet së Prokurorit Publik”, deklaroi Trajanov.Ndërkaq nga partneri i koalicionit Lëvizja BESA dje nuk kishin koment çështjen e Avokatit të Popullit.  

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -