Zëdhënësi i Departamentit amerikan: Aktgjykimi në lëndën “Reket” mesazh i rëndësishëm se korrupsioni nuk do të tolerohet

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Aktgjykimi për ish-kryeprokuroren speciale Katica Janeva dhe shoumenin Bojan Jovanovski – Boki 13, dërgon mesazh të rëndësishëm se korrupsioni nuk do të tolerohet, ka deklaruar zëdhënësi i Demartametit amerikan për Zërin e Amerikës.

“Ky rast lë të kuptohet qartë se keqpërdorimi i detyrës zyrtare për interesa personale do të ndëshkohet në mënyrën e duhur” tha zëdhënësi, duke shtuar se nga afër e ndjekin këtë rast.

- Advertisement -

Po ashtu shtoi se “menaxhimi i gjyqësorit në mënyrë të drejtë dhe jopartiake është gjë thelbësore për të ardhmen e Maqedonisë së Veriut”.

Dje, Gjykata Penale e Shkupit shqiptoi dënim prej 7 vitesh burg për ish-kryeprokuroren e Prokurorisë Speciale Katica Janeva nën akuzën e keqpërdorimit të detyrës zyratre dhe autorizimit, ndërkaq Bokit 13 iu shqiptua dënim me 9 vite burg për ndikim të jashtligjshëm, pranim shpërblimi dhe larje parash në lëndën e quajtur “Reket”./VoA-Mkd

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -