Array

Zagreb: Dinamo e fortë për Skënderbeun(Video)

Must Read

Takim Dimitrov-Varhei: Vërtetohet nevoja për hapjen e negociatave

Sot në Bruksel, zëvendëkryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov realizoi takim me Oliver Varhein, Eurokomesarin...

Qeveria hap temën e 5G-së me ambasadorin e Kinës, reagon Ambasada Amerikane në Shkup se s’mund tu besohet

https://youtu.be/iiLTjCtoVXo Ambasadori i Republikës Popullore të Kinës Xhang Xuo gjatë takimit me...

Takim Xhaferi – Bregu: Zgjidhja e çështjeve të hapura mes vendeve të rajonit për standard më të mirë të qytetarëve

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot në kabinetin e tij e...
- Advertisement -

Skuadra korçare, Skënderbeu ka humbur edhe ndeshjen e dytë në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve, kundër Dinamo Zagrebit.

Kroatët arritën të fitojnë në shtëpi të vet me rezultat të thellë prej 4-1. Vendasit e filluan takimin më mirë, duke kaluar në epërsi qysh në minutën e 9’, me golin e shënuar nga Soudani.

- Advertisement -

Skënderbeu arriti të barazojë shifrat vetëm pas një minuti, kur në skenë u paraqit, Esquerdinha.

Pas vetëm pesë minutave të golit të barazimit, Dinamo Zagrebi riktheu epërsinë përmes Hodzic. Pjesa e parë përfundoi me këtë rezultat.

- Advertisement -

Me të filluar pjesa e dytë kroatët mbesin me një lojtar më pak në fushë, kur Goncalo ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë në minutën e 48’.

Në vazhdim të takimit, përkundër që ishte me një lojtar më pak në fushë Dinamo shënoi edhe dy herë, përmes Taravel (55’) dhe Soudanit i cili shënoi në minutën e 80’ për rezultatin përfundimtar prej 4-1.

- Advertisement -

Por Skënderbeu nuk e përfundon këtu aventurën evropiane, pasi do të luaj në grupet e Europa Ligës.

https://youtu.be/GmexYh0-8Rg

- Advertisement -

Takim Dimitrov-Varhei: Vërtetohet nevoja për hapjen e negociatave

Sot në Bruksel, zëvendëkryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov realizoi takim me Oliver Varhein, Eurokomesarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të...

Qeveria hap temën e 5G-së me ambasadorin e Kinës, reagon Ambasada Amerikane në Shkup se s’mund tu besohet

https://youtu.be/iiLTjCtoVXo Ambasadori i Republikës Popullore të Kinës Xhang Xuo gjatë takimit me zëvëndëskryeministrin e parë në Qeveri...

Takim Xhaferi – Bregu: Zgjidhja e çështjeve të hapura mes vendeve të rajonit për standard më të mirë të qytetarëve

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot në kabinetin e tij e priti Majlinda Bregun, sekretare e...

Përpjekje për rritje të shumicës parlamentare, opozita pohon se është e konsoliduar dhe nuk do të humbin deputetë

https://youtu.be/fbuy0zVG2nI Kreu i Lëvizjes Besa, njëherazi edhe deputet, Bilall Kasami, mbrëmë në ClickPlus pohoi se së shpejti...

66 raste të reja me COVID-19, 141 të shëruar

66 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkaq nuk është konfirmuar asnjë i vdekur....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -