Zaev uron Kurban Bajramin: Kjo festë le të na dërgojë drejt të ardhmes më të mirë dhe më të ndritshme të përbashkët

Must Read

Takim në AUV për shënimin e fillimit të fushatës për mirëqenien e kuajve

Drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) Zoran Atanasov, sot në hapësirat e Agjencisë do të...

Vetëm një pikë për Realin në ndeshjen e parë të sezonit të ri në La Liga

Kampioni aktual spanjoll, Real Madrid luajti vetëm 0:0 me Real Sosiedadin, mbrëmë si mysafir në kuadër të...

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...
- Advertisement -


Me rastin e festës së Kurban Bajramit, kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në emër të tij personal dhe në emër të LSDM-së ka dërguar urime deri te të gjithë besimtarët e fesë islame.

“Të gjithë pjesëtarëve të bashkësisë fetare islame ju uroj festën e Kurban Bajramit, me dëshirë të përzemërt që ditën ta kalojnë në disponim të mirë me më të afërmit e tyre dhe sigurisht me respektim të masave për mbrojtje nga koronavirusi. Kjo festë është festë përmes së cilës shpërndahet mirësia, është kujtesë se pikërisht solidariteti, barazia, ndihma e ndërsjellë dhe respektimi janë vlerat rreth të cilave duhet të jemi të bashkuar.
Vetëm në këtë mënyrë, nëse me të vërtetë respektohemi dhe ndihmohemi, nëse jemi solidar me njëri – tjetrin, do të arrijmë të ndërtojmë shoqëri të barabartë dhe të drejtë të individëve të respektuar dhe të kënaqur. Vlerat dhe aspektin shpirtëror që sjell në vete kjo festë le të na udhëheqin drejt të ardhmes më të mirë dhe më të ndritshme për të gjithë”, qëndron mes tjerash në urimin e kryetarit të LSDM-së Zaev.

- Advertisement -

Takim në AUV për shënimin e fillimit të fushatës për mirëqenien e kuajve

Drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) Zoran Atanasov, sot në hapësirat e Agjencisë do të mbajë takim pune me përfaqësues...

Vetëm një pikë për Realin në ndeshjen e parë të sezonit të ri në La Liga

Kampioni aktual spanjoll, Real Madrid luajti vetëm 0:0 me Real Sosiedadin, mbrëmë si mysafir në kuadër të xhiros së dytë të sezonit...

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -