Zaev nuk zbulon emrat e zv/ministrave, “Jemi në bisedime, nesër do të përcaktohemi”

Must Read

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të lartë – thonë nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”.

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të pandryshuar dhe të lartë për më shumë se 60...

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me...

Suarez nënshkruan me Atletiko Madridin

Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me...
- Advertisement -

Emrat e zëvendësministrave të ri do të bëhet të ditur gjatë ditës së nesërme. Kështu deklaroi kryeministri Zoran Zaev, sipas së cilit ende është duke i intervistuar kandidatët potencial.

 “Unë jam i gatshëm nesër, pasnesër, edhe nëse jam në udhëtim, gjithçka është gati që t’i dorëzojë propozimet për zëvendës ministra në Kuvend, e Kuvendi besoj pas datës 20 do të vendos që t’I vë në rend dite, që deputetët të kenë mundësi t’i lexojnë CV-të, autobiografitë. Nuk mund të them emra sepse ende nuk i kemi konfirmuar përfundimisht me partnerët”, deklaroi kryeministri Zoran Zaev.

- Advertisement -

Edhe Artan Grubi i BDI-së dje tha se deri të martën do të jenë të njohur emrat e zëvendësministrave dhe sekretarëve shtetërorë.

Edhe pse Grubi nuk zbuloi emrat e kuadrove të  BDI-së të cilët do të ulen ne kolltukët e zëvendësministrave, përflitet se në Shëndetësi do të jetë Ilir Hasani, në Drejtësi, Agim Nuhiu, në Transport dhe Lidhje, Bekim Rexhepi dhe në Mbrojtje Bashkim Hasani, në MPB Nazim Bushi.

- Advertisement -

BDI

Zëvendësministër i Shëndetësisë  – Ilir Hasani

- Advertisement -

Zëvendësministër i Drejtësisë – Agim Nuhiu

Zëvendësministër në Transport dhe Lidhje – Bekim Rexhepi

Zëvendësministër i  Mbrojtjes – Bashkim Hasani

Zëvendësministër në MPB – Nazim Bushi

Mësohet se Arafat Shabani nga Lëvizja Besa do të jetë zëvendësministër i Arsimit, ndërsa Sedat Sulejmani zëvendësministër i kulturës.

Ajo që është zyrtare se PDSH ka emëruar Fatmire Isakun si zëvendësministre e Jashtme.

- Advertisement -

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të lartë – thonë nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”.

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të pandryshuar dhe të lartë për më shumë se 60 vjet, tregojnë rezultatet e analizave...

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Suarez nënshkruan me Atletiko Madridin

Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me lot në sy, pasi ishte...

Poliklinika të reja do të ketë në Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re – premtoi Filipçe

Poliklinika të reja do të ketë në lagjet Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re, paralajmëroi sot ministri i Shëndetësisë,...

Formacionet e mundshme Inter – Fiorentina

Sot fillon xhiro e dytë e Serie-A, por për Interin ballafaqimi me Fiorentinën, sonte do të jetë ndeshja e parë për sezonin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -