Zaev: Miskoski është ai që insistonte për takim liderësh

Must Read

TV21 bashkë me ekipet marrin strisho në Çair! “Ka rritje të rasteve për Kovid-19, e pamundur të mbulohen të gjitha”

https://youtu.be/T_ejF7Mlqms Pasi mori udhëzimet nga mjeku, përgjegjësi teknik po përgatitet për të...

Maqedonia nuk i hap kufijtë. Filipçe: Nuk është e drejtë t’i hapim dyert për fqinjët tanë me këto numra të të infektuarve

Edhe pse shtetet tona fqinje i kanë zbutur masat preventive ndaj Covid-19 dhe i kanë hapur kufijtë,...

Gazi Baba, Çairi, Saraji, Studeniçani dhe Shtipi në karantinë? Vendimi do të sillet në fund të javës.

Komisioni për sëmundje infektive po shqyrton mundësinë për të futur në karantinë disa komuna ose për të...

Për fat të keq nuk u arrit marrëveshje për datë të saktë për zgjedhjet parlamentare, papjekuria dhe egoizmi i Mickoskit nuk lejoi, u deklarua Zoran Zaev, lider i LSDM-së. Në lidhje me deklaratën e Mickoskit, i cili apeloi për ruajtjen e shëndetit të qytetarëve, Zaev tha se Mickoski është ai që ka insistuar të realizohet takimi i liderëve. Sikurse lideri i VMRO-së ndaj Zaevit edhe lideri i LSDM-së vijoi me akuza Mickoskit.

  • Tags
  • 2
- Advertisement -

Latest News

Maqedonia nuk i hap kufijtë. Filipçe: Nuk është e drejtë t’i hapim dyert për fqinjët tanë me këto numra të të infektuarve

Edhe pse shtetet tona fqinje i kanë zbutur masat preventive ndaj Covid-19 dhe i kanë hapur kufijtë, të njëjtën nuk e ka...

Gazi Baba, Çairi, Saraji, Studeniçani dhe Shtipi në karantinë? Vendimi do të sillet në fund të javës.

Komisioni për sëmundje infektive po shqyrton mundësinë për të futur në karantinë disa komuna ose për të vendosur orë policore.

Filipçe: Situatën e kemi nën kontrollë

Kllasteret e të infektuarve i kemi të njohura dhe situatën e kemi në kontroll. Kështu u shpreh Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe...

Filipçe: Orën policore e kemi hequr sepse ka zgjatur mjaftueshëm, nëse ka nevojë e kthejmë

Ne kemi analizuar situatën dhe gjendjen me virusin korona përpara se ta heqim orën policore, tha Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Sipas...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -