Zaev: I zgjidhëm problemet ndërkombëtare, tani do të punojmë në shtëpi

Must Read

Mungesa e mjeteve teknike në shkolla, Carovska e rëndësishme është që të filloj viti shkollor

Analizat e bëra nga Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) tregojnë se një pjesë e madhe...

Në Zelandë të Re janë zbutur masat kundër virusit korona

Në Zelandë të Re janë zbutur masa të caktuara kundër virusit korona, pasi u ul numri i...

Dënime më të rrepta për Gruevskin dhe Janakieskin, kërkon prokurorja Fetai në lëndën “Dhuna në Qendër”

Për nxitësit e dhunës para Komunës së Qendrës Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski, gjykata duhet të jetë...
- Advertisement -

U bëmë anëtarë të NATO-s, zgjidhëm kontestet me Bullgarinë dhe Greqinë, të pesë fqinjët i kemi miq, ndërsa na respektojnë vende nga e mbarë bota, tani do të punojmë në shtëpi, për gjyqësorin, arsimin dhe ekonominë deklaroi para qytetarëve kreu i LSDM-së Zoran Zaev në tribunën e mbajtur këtë pasditë në qendër të Shkupit.

“Kështu me miq, me probleme të zgjidhura ndërkombëtare që i kishte vendi ynë, kemi sfidë serioze para nesh. Tani punët varen nga ne. Në periudhën në vijim do të punojmë në shtëpi, do të punojmë për standardin ekonomik, për reformat në gjyqësor, do të punojmë në reforma në arsim. Vetëm këto të dyja, gjyqësori dhe arsimi, në fund prapseprap janë ekonomi. Pa to nuk ka ekonomi të suksesshme. Në fund të ditës të gjitha segmentet e shoqërisë shkojë drejt mbështetjes së standardit ekonomik dhe jetës ekonomike të çdo qytetari tonë” tha Zaev.

- Advertisement -

Zaev bëri thirrje që në zgjedhjet e 15 korrikut të ketë dalje masive për të votuar për shkak, siç tha, të legjitimitetit që duhet të keni institutcionet që do të marrin vendim në të ardhmen./TV21

🔴[Во живо од Центар:] Граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“

🔴[Во живо од Центар:] Граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“

Gepostet von СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија am Samstag, 27. Juni 2020
- Advertisement -

Mungesa e mjeteve teknike në shkolla, Carovska e rëndësishme është që të filloj viti shkollor

Analizat e bëra nga Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) tregojnë se një pjesë e madhe e shkollave nuk kanë siguruar...

Në Zelandë të Re janë zbutur masat kundër virusit korona

Në Zelandë të Re janë zbutur masa të caktuara kundër virusit korona, pasi u ul numri i të sapoinfektuarve, kështu që prej...

Dënime më të rrepta për Gruevskin dhe Janakieskin, kërkon prokurorja Fetai në lëndën “Dhuna në Qendër”

Për nxitësit e dhunës para Komunës së Qendrës Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski, gjykata duhet të jetë më e rreptë për të...

Karakaçakov: Bullgaria nuk është kundër, por mendon se nuk është koha për konferencë ndërqeveritare

Bullgaria nuk do të kundërshtojë, por do të thotë se nuk është koha që të caktohet datë për mbajtjen e konferencës së...

Ish deputetja e VMRO-DPMNE-së Rangellova lirohet nga akuza, Fatime Fetai tërheqë padinë

Në fjalët përfundimtare, prokurorja Fatime Fetai ka tërhequr akuzën kundër Daniella Rangellova-ish deputete e VMRO-DPMNE-së për rastin “Dhuna në Qendër”. Përveç për...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -