Array

Zaev: Bombat e radhës do prekin marrëdhëniet ndëretnike

Must Read

Grenell dhe 13 përfaqësues të Uashingtonit për vizitë në Prishtinë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Riçard Grenell sot do të qëndrojë në...

Guteresh në Asamablenë e përgjithshme të KB-së do të angazhohet për armëpushim të përgjithshëm në botë deri në fund të vitit

Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh, në fjalimin e tij vjetor në Asamblenë e përgjithshme të...

MASIT do ta prezantojë raportin për industrinë IKT në vend

Oda Ekonomike për Teknologji Informatike dhe të Komunikimit (MASIT) sot do ta prezantojë raportin e parë lokal...
- Advertisement -

Kreu i opozitës në Maqedoni, Zoran Zaev paralajmëroi se në periudhën e ardhshme do të publikojë materiale të ndjeshme, që do të prekin marrëdhëniet ndëretnike. Zaev nga Ohri tha se bashkësitë etnike në Maqedoni do të ndihen të prekura nga materialet që do t’i shpalos në vijim dhe kërkoi të përmbahen nga shfryrja e mllefit të tyre ndaj palës tjetër etnike. Sipas Zaev, për ato që do t’i dëgjojnë qytetarët nuk janë fajtorë ata, por disa zyrtarë të Qeverisë.
Zaev porositi që nëse qytetarët dëshirojnë të protestojnë, atëherë maqedonasit dhe shqiptarët këtë ta bëjnë së bashku, e jo ndarazi.21 Media

- Advertisement -

Grenell dhe 13 përfaqësues të Uashingtonit për vizitë në Prishtinë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Riçard Grenell sot do të qëndrojë në Prishtinë si pjesë e një...

Guteresh në Asamablenë e përgjithshme të KB-së do të angazhohet për armëpushim të përgjithshëm në botë deri në fund të vitit

Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh, në fjalimin e tij vjetor në Asamblenë e përgjithshme të KB-së, do të kërkojë përsëri...

MASIT do ta prezantojë raportin për industrinë IKT në vend

Oda Ekonomike për Teknologji Informatike dhe të Komunikimit (MASIT) sot do ta prezantojë raportin e parë lokal për industrinë IKT në vend.

Takim në AUV për shënimin e fillimit të fushatës për mirëqenien e kuajve

Drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) Zoran Atanasov, sot në hapësirat e Agjencisë do të mbajë takim pune me përfaqësues...

Vetëm një pikë për Realin në ndeshjen e parë të sezonit të ri në La Liga

Kampioni aktual spanjoll, Real Madrid luajti vetëm 0:0 me Real Sosiedadin, mbrëmë si mysafir në kuadër të xhiros së dytë të sezonit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -