Xhonson emëroi anëtarë të rinj në Shtëpinë e lordëve

Must Read

Bejrut, ministrja e Drejtësisë dha dorëheqje

Ministrja e Drejtësisë e Libanit, Mari-Klod Naxhm sot dha dorëheqje. Ajo është ministrja e tretë që dha...

Atletiko Madrid zbuloi se cilët lojtarë janë të infektuar me virusin korona

Sime Vershalko dhe Anhel Koreja janë dy lojtarët e infektuar me Covid-19 nga ekipi i Atletiko Madrid....

Shqipëri, 1 viktimë dhe 125 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 506 testime të realizuara...

Kryeministri britanik Boris Xhonson dje ka emëruar 36 anëtarë të rinj në Shtëpinë e lordëve, duke përfshirë edhe vëllaun e tij, disa ithtarë të cekur të Bregzitit, si dhe një pronar të mediave, i lindur në Rusi, babai i të cilit ishte agjent i KGB-së.

- Advertisement -

Në listën e anëtarëve të rinj është edhe ish ylli në kriket, Jan Botam, ithtar i Bregzitit.

Ish minsitrat e Financave, Jen Klark dhe Filip Hamond, të cilët ishin kundër Bregzitit, po ashtu janë emëruar për anëtarë të Shtëpisë së lordëve. Si dhe Evgenij Lebdev, pronar i gazetave Independent dhe Ivning standard. Babai i tij është oligarku rus, Aleksandar Lebedev, i cili ka punuar në KGB.

- Advertisement -

Në listë është edhe liderja e konservatorëve skocezë, Ruth Dejvison, së bashku me vëllaun e Xhonsonit, i cili ishte kundër Bregzitit dhe vitin e kaluar e braktisi Qeverinë për shkak të mospajtimit me politikën e saj.

- Advertisement -

Latest News

Atletiko Madrid zbuloi se cilët lojtarë janë të infektuar me virusin korona

Sime Vershalko dhe Anhel Koreja janë dy lojtarët e infektuar me Covid-19 nga ekipi i Atletiko Madrid. Atletiko...

Shqipëri, 1 viktimë dhe 125 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 506 testime të realizuara për të dyshuar të prekur...

KF Shkendija në Europa League do të përballet me Sumgayit City FC

Sot në hapsirat e UEFA-së në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për raundin e parë eliminatorë të Europa League. Rival i...

Ahmeti fton tryezën e partive shqiptare, Zaev: Ky është presion i BDI-së për postin e Kryeministrit

https://youtu.be/jIb2_lQfK8c Kreu i BDI-së Ali Ahmeti ka ftuar në takim të përbashkët katër krerët e partive parlamentare...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com