Xhaka zgjidhet lojtar i ndeshjes

TË FUNDIT

Pas fitores së Zvicrës ndaj Serbisë, kapiteni i helvetikëve, shqiptari Granit Xhaka është zgjedhur lojtar i ndeshjes, përcjell TV21. Për dallim prej Shaqirit, Xhaka nuk pati mundësinë që të shënoj gol, por vazhdimisht provokohej nga lojtarët serb.

Në ndeshjen e sotme, protagonist me gol ishte futbollisti me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri, i cili shënoi në minutën e 20’ për 1:0.

Ndërkaq, dy golat e tjerë për Zvicrën i shënuan Breel Embolo (minuta e 44’) dhe Remo Freuler (minuta e 48’).

Te serbët golat i shënuan Mitrovic (minuta e 26’) dhe Vlahovic (minuta e 35’).