“Serbia nuk kalon, urime Zvicrës”, thotë Albin Kurti

TË FUNDIT

Kombëtarja e Zvicrës e ka mposhtur Serbinë me rezultat të ngushtë 3:2, kështu duke e siguruar kualifikimin tutje. Nuk ka mbetur pa reaguar as kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Ai ka publikuar fotografi nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri me mbishkrim “Serbia nuk kalon, urime Zvicrës”.

Në ndeshjen e sotme, protagonist me gol ishte futbollisti me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri, i cili shënoi në minutën e 20’ për 1:0.

Ndërkaq, dy golat e tjerë për Zvicrën i shënuan Breel Embolo (minuta e 44’) dhe Remo Freuler (minuta e 48’).

Te serbët golat i shënuan Mitrovic (minuta e 26’) dhe Vlahovic (minuta e 35’).