ZGJEDHJET

VMRO-DPMNE: Vendimi i Ramës shuplakë për Zaevin dhe Spasovskin, qeveria e Zaevit e paaftë

Must Read

Austria me paralajmërim të mos udhëtohet në Bullgari, Rumani dhe Moldavi

Autoritetet austriake i paralajmëruan qytetarët të mos udhëtojnë në Bullgari, Rumani dhe Moldavi për shkak përhapjes së...

Nga të vdekurit nga koronavirusi, 82 për qind kanë pasur sëmundje kronike

Në periudhën prej 29 qershorit deri më 5 korrik janë regjistruar 46 raste të vdekjes nga Kovid-19...

16 vjeçari nga Shkupi plagoset me thikë!

Mbrëmë rreth orës 22:10 në Shkup një djalë 16 vjeçar është plagosur me thikë. Ngjarja ka ndodhur...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Vendimi i Edi Ramës për hapjen e kufijve vetëm për një pjesë të qytetarëve të cilët janë me prejardhje shqiptare është edhe një shuplakë për qeverinë e Spasovskit dhe Zaevit dhe mossukses i madh për njeriun e parë të diplomacisë Dimitrov.

- Advertisement -

Kjo është humbje e re e qeverisë së Zaevit sepse vendimi është diskriminues dhe fyes.

Për vetëm disa muaj qeveria e paaftë e Zaevit ka hyrë në mosdurim dhe krijon probleme me të gjithë fqinjët. Përveç marrëveshjes me Greqinë, ndodhi bllokada e integrimeve nga Bullgaria. Pendarovski mori shuplakë të nxehtë nga Beogradi për shkak të përzierjes në punët e brendshme dhe negociatat mes Prishtinës dhe Beogradi dhe ja tani humbje e re edhe nga Shqipëria.

Për disa muaj disa humbje dhe çështje të hapura me fqinjët është rezultati i paaftësisë së Zaevit dhe qeverisë në largim,

- Advertisement -
- Advertisement -
  • Tags
  • 2
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Nga të vdekurit nga koronavirusi, 82 për qind kanë pasur sëmundje kronike

Në periudhën prej 29 qershorit deri më 5 korrik janë regjistruar 46 raste të vdekjes nga Kovid-19 që është 11 për qind...

16 vjeçari nga Shkupi plagoset me thikë!

Mbrëmë rreth orës 22:10 në Shkup një djalë 16 vjeçar është plagosur me thikë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen e Çairit pas...

Raport javor i ISHP-së: Është ulur numri i rasteve të reja dhe të vdekurve, ndërsa është rritur numri i të shëruarve

Në periudhën prej 29 qershor deri më 5 korrik, sipas raportit të Institutit për shëndet publik, shënohet ulje e numrit të rasteve...

Spasovski: Qeveria do ta shqyrtojë propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive!

Kryeministri teknik Oliver Spasovski, deklaroi se gjatë ditës Qeveria do ta shqyrtojë propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive. “Qeveria...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -