VMRO-DPMNE sërish në protestë! Ndeshet me dyer të mbyllura të KRRE-së. Nuk kishin ku t’i dorëzojnë kërkesat e tyre

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Opozitarja VMRO-DPMNE sot sërish protestoi kundër shtrenjtimit të rrymës.

VMRO-DPMNE-ja nis protestat kundër shtrenjtimit të rrymës

VMRO-DPMNE-ja nis protestat kundër shtrenjtimit të rrymësПочна протестот на ВМРО-ДПМНЕ против поскапувањето на струјата

Gepostet von TV21 am Freitag, 11. September 2020

Marshuan deri tek Komisioni Rregullator për Energjetikë, e për këtë edhe bllokuan kryqëzimin afër godinës së Komisionit. Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllado Misajllovski, kërkoi ndjesë për trafikun e shkaktuar, por shtoi se këtë po e bëjnë për të mirën e të gjithë qytetarëve.

- Advertisement -

Përfaqësuesit e DPMNE-së deshën që deri tek Komisioni Rregullator të dorëzojnë kërkesat e tyre, por hasën në dyert e mbyllura të KRRE-së.

Ndër kërkesat, të cilat Misajllovski i përmendi para gazetarëve, janë zvogëlimi i çmimit të rrymës, rikthimi i çmimit të vjetër dhe dorëheqja e anëtarëve të KRRE-së, bashkë me kryetarin Marko Bislimovski, të cilët i quajti njerëz partiak.

- Advertisement -

Vllado Misajllovski paralajmëroi se VMRO-DPMNE nuk do të ndalojë me protesta, ndërsa u bëri thirrje qytetarëve të bashkohen me ta./TV21

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против поскапувањето на струјата

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против поскапувањето на струјата

Gepostet von TV21 am Freitag, 11. September 2020
Dekraratë e deputetit të VMRO-DPMNE-së, Vllado Misajllovski
- Advertisement -
  • Tags
  • 2

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -