VMRO-DPMNE: LSDM të tregojë se a ka shumicë parlamentare

Must Read

Ujëra të zeza rrjedhin nëpër rrugë në Cërniçe, banorët druajnë nga sëmundje ngjitëse

https://youtu.be/GyB6oWV6JPw Dy ditë me radhë rrjedhin ujëra të zeza nëpër rrugë, ndërsa...

Protesta në Madrid për shkak të masave të reja kufizuese

Banorët e Madridit sot protestuan për shkak të menaxhimit të autoriteteve lokale me pandeminë  dhe vendosjen e...

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga...
- Advertisement -

VMRO-DPMNE-ja ka ftuar sot LSDM-në që të tregojë se e ka ose jo shumicë parlamentare.

“Është koha LSDM të dalë para publikut maqedonas dhe të tregojë, se a ka shumicë në Kuvend dhe a do të formojë Qeveri”, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

- Advertisement -

Thonë, se nëse LSDM nuk e bën këtë, atëherë po manipulon qytetarët.

“Nëse nuk e bën këtë, kjo do të thotë se ata po e bëjnë këtë që t’i manipulojnë qytetarët”, thuhet më tej në kumtesë.

- Advertisement -

Më tej shkruajnë, se koalicionet e LSDM-së “zgjasin disa orë derisa ata vetë nuk demantohen” dhe e akuzojnë se “nuk solli reforma gjatë mandatit të tij, por varfëri, krizë ekonomike dhe regjim hibrid”./TV21

- Advertisement -

Ujëra të zeza rrjedhin nëpër rrugë në Cërniçe, banorët druajnë nga sëmundje ngjitëse

https://youtu.be/GyB6oWV6JPw Dy ditë me radhë rrjedhin ujëra të zeza nëpër rrugë, ndërsa në shtëpi nuk kanë ujë...

Protesta në Madrid për shkak të masave të reja kufizuese

Banorët e Madridit sot protestuan për shkak të menaxhimit të autoriteteve lokale me pandeminë  dhe vendosjen e masave të reja kufizuese në...

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga lagjja Shuto Orizare, Shkup  ishte...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -