Array

Vlerësimet e lojtarëve: PSG-Barcelona

Must Read

Mbi 200 emigrantë në Lezbos janë të infektuar me virusin korona

Nga 7.064  teste të bëra të refugjatëve dhe emigrantëve gjatë akomodimit të tyre në kapin e ri...

Muriq pozitiv me Covid-19, mund të humbas ndeshjen mes Kosovës dhe RMV-së

Lajmi i fundit i cili erdhi nga klubi italian Lazio ku u konfirmua se sulmuesi kosovar, Vedat...

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është...
- Advertisement -

Barcelona e befasoi Paris St. Germain duke e mundur 1-3, në ndeshjen e parë çerekfinale të Champion League në Francë.

Autori i dy golave Luis Suarez ishte lojtari i ndeshjes, kurse dështaku i ndeshjes u vlerësua të jetë mbrojtësi brazilian David Luiz.

- Advertisement -

Vlerësimet e lojtarëve:

Paris St. Germain: Sirigu 5.5, Maxwell 6, Marquinhos 6.5, Silva 6, Van der wiel 7.5, Matuidi 7, Cabaye 6, Rabiot 5, Pastore 7, Cavani 5.5, Lavezzi 6.5. Zëvendësuesit: Lucas 6.5, David Luiz 5.5 (Dështim i ndeshjes).

- Advertisement -

Barcelona: Ter Stegen 7, Montoya 6.5, Pique 7, Mascherano 7.5, Alba 7, Rakitic 7.5, Busquets 7.5, Iniesta 7, Messi 8.5, Suarez 9 (Lojtar i ndeshjes), Neymar 8. Zëvendësuesit: Adriano 6, Mathieu 6.5, Xavi 6

- Advertisement -

Mbi 200 emigrantë në Lezbos janë të infektuar me virusin korona

Nga 7.064  teste të bëra të refugjatëve dhe emigrantëve gjatë akomodimit të tyre në kapin e ri të përkohshëm Kara Tepe në...

Muriq pozitiv me Covid-19, mund të humbas ndeshjen mes Kosovës dhe RMV-së

Lajmi i fundit i cili erdhi nga klubi italian Lazio ku u konfirmua se sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ka rezultuar pozitiv me...

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është edhe vizita e parë në...

MAPAS: Skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për anëtarët me stazh të privilegjuar

Agjencia për mbikëqyrje të financimit kapital të sigurimit pensional (MAPAS),informon publikun е gjerë se skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për vazhdimin...

Osmani: Edhe Bullgaria ka interes rajonal për tu integruar në BE

Shefi i Diplomacisë Bujar Osmani sot deklaroi se është optimist  që Komisioni  i përbashkët maqedono-bullgar për çështje arsimore dhe historike do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -