VIDEO /Aleksandar Vuçiq “i habitur”, sikur s’e dinë se çka nënshkroi me Donald Trump e Avdullah Hoti

Must Read

Gjykata Administrative e hodhi poshtë padinë e “Bankës Eurostandard”

Gjykata Administrative e hodhi poshtë padinë e “Bankës Eurostandard” lidhur me vendimin e Bankës Popullore të sjellë...

Prej fillimit të vitit shkollor në Bullgari, 110 fëmijë u infektuan me koronavirus

Prej fillimit të vitit shkollor në Bullgari, 110 nxënës dhe fëmijë nga kopshtet, apo 0,01 për qind...

Deputetët pasdite do të debatojnë për nënkryetarët e Kuvendit

Kuvendi sot pasdite pritet ta vazhdojë mbledhjen në të cilën do të debatohet për propozim-vendimin për nënkryetarët...
- Advertisement -

Gjatë momentit kur presidentit i ShBA-ve, Donald Trump po kumtonte arritjen e marrëveshjes ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, dhe njohjen e Kosovës nga Izraeli, ajo çfarë ka tërhequr vëmendjen ka qenë edhe një gjest i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

“…këtë muaj, dhe që zhvendos ambasadën e saj në muajin korrik në Jerusalem! Kjo është fantastike! Kjo është një ditë e madhe! Kjo është një deklaratë shumë e guximshme, dhe ne e vlerësojmë shumë! Është dashur guxim i jashtëzakonshëm, nga presidenti i Serbisë dhe presidenti i Kosovës, që ishin sot me mua! Dy njerëz tejet të respektuar…”, deklaroi Trump ndërkohë që Vuçiq fillon e shfleton marrëveshjen e nënshkruar dhe kruan kokën me dorë.

- Advertisement -

- Advertisement -

Gjykata Administrative e hodhi poshtë padinë e “Bankës Eurostandard”

Gjykata Administrative e hodhi poshtë padinë e “Bankës Eurostandard” lidhur me vendimin e Bankës Popullore të sjellë nga guvernatorja Anita Angellovska-Bezhoska.

Prej fillimit të vitit shkollor në Bullgari, 110 fëmijë u infektuan me koronavirus

Prej fillimit të vitit shkollor në Bullgari, 110 nxënës dhe fëmijë nga kopshtet, apo 0,01 për qind janë pozitivë me koronavirus, treguan...

Deputetët pasdite do të debatojnë për nënkryetarët e Kuvendit

Kuvendi sot pasdite pritet ta vazhdojë mbledhjen në të cilën do të debatohet për propozim-vendimin për nënkryetarët e Parlamentit. Propozim-vendimin për pesë...

Avokati Dauti kërkon që të respektohet gjuha shqipe në gjykatën Penale

Avokati i të akuzuarës Elizabeta Najdovska në lëndën "TNT", Merxhan Dauti, nëpërmjet një kumtese drejtë gjykatës Penale, shpreh shqetësimet e të pandehurve...

Arrestohet një tetovar për vuajtjen e dënimit me burg prej 3,5 vjet për drogë

Më datë 20.09.2020 pjesëtarët e policisë nga SPB Tetovë e kanë arrestuar 36-vjeçarin L.C. i cili me urdhër të gjykatës Themelore Tetovë,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -